Вільне життя

Фільми на різдвяні вечори

Свята – це не лише застілля. Це також можливість гарно провести вільний час: розважитися з друзями, послухати приємну музику або ж, при нагоді, переглянути фільми. Пропоную вашій увазі добірку стрічок, які додадуть вам різдвяного настрою.

Санта Клаус (1994 рік, США)

Головний герой на ім’я Скотт нічим не відрізнявся від інших людей. Він був розлучений та проживав нудне життя. На Різдво вирішив взяти свого сина до себе. І одного прекрасного вечора почув дивні звуки на горі свого дому. Вийшовши надвір, помітив старого, який був на даху. Чоловік вирішив, що це злодій і, намагаючись зігнати, налякав його, той впав у замет і застряг там. Цей старий сказав, що він – Санта Клаус і, оскільки, тепер не може виконувати свою роботу, його місце займе Скотт. Звичайно, чоловік не повірив дідові, але погодився на вмовляння сина сісти у величезні санчата, які були припарковані біля дому, і тоді почалися справжні дива…

Різдвяна підміна (2015 рік, США)

Чоловік ніяк не може порозумітися зі своїм сином. Він мало уваги приділяє сім’ї, вважаючи, що щастя полягає у фінансовому благополуччі і багато працює. Однак син не розділяє його переконань і не може зрозуміти батька. У нього проблеми із однолітками, в школі, а найбільша його мрія – це мати собаку, який став би для нього найкращим другом. Напередодні Різдва трапляється справжнє диво – вони міняються місцями, і тепер кожному з них прийдеться подивитися на світ очима іншого.

Різдвяне чудо Джонатана Тумі ( 2007 рік, Англія)

Тепла і дещо сумна історія про те, як доля зводить напередодні Різдва двох людей – маленького Томаса, який нещодавно втратив батька, і Джонатана, майстра різьби по дереву, якого теж спіткало горе — він втратив дружину й немовля. Всесвіт наче навмисне влаштував зустріч для того, щоб ці двоє потоваришували, не загрузли у проблемах і знайшли в собі силу бути щасливими та продовжувати жити далі.

Мій друг Дід Мороз (2015 рік, Франція)

Маленький Антуан, якому лише шість років, мріє про зустріч із Дідом Морозом, а найзаповітніше його бажання – це прокататися на чарівних санчатах. І ось одного вечора перед сном хлопчик загадав бажання зустріти цього чарівного дідуся. На здивування і радість хлопчика на балкон звалився Дід Мороз! Щастю малого не було меж і він навіть не помітив, що цей чоловік – не той, за кого себе видає, а звичайнісінький злодюжка у костюмі міфічного персонажа. Він підіграв Антуану, але не знав, що впертий хлопчисько не залишить його у спокої, доки той не покатає його у санчатах. Тоді чоловік вирішує взяти малого із собою, щоб той допомагав йому грабувати квартири. Обоє тоді ще не знали, що ця ніч змінить їхнє подальше життя і що доля не просто так підготувала їм цю зустріч.

Різдвяна історія (2009 рік, США)

Найпопулярніша екранізована повість Ч. Діккенса про меркантильного скнару Скруджа, який не любив Різдво і для якого найголовніше у житті – гроші. Але трьом духам Різдва це набридло, тож вони вирішили напередодні свята провчити чоловіка, показавши Скруджу його минуле, теперішнє і майбутнє. Духи сподіваються, що він подивиться на себе із сторони, зрозуміє свою провину і змінить життєві цінності та пріоритети.

Ельф (2003 рік, США та Німеччина)

В далекому минулому хлопчик із дитбудинку заліз у мішок Санти і той, не помітивши, повернувся додому на Північний Полюс. Там усиновив дитину один із ельфів і назвав Бадді. Роки йшли, хлопчик виріс, став дорослим і ельфи розповіли правду про його появу. Тоді Бадді вирішив повернутися в рідне місто та віднайти свого справжнього батька. Проте жадана зустріч була не такою, як він намалював собі в уяві.

Батько виявився успішним бізнесменом, якого цікавили лише гроші, а на сина було начхати. Бадді був зовсім не пристосований до життя в мегаполісі, в нього була дивна поведінка і незвичайний одяг. Тому часто потрапляв у різні курйозні ситуації, але це не псувало йому настрій, а навпаки веселило. Чоловік помітив, що люди більше не вірять у Санта Клауса, не відчувають дух Різдва, тож він вирішив будь-якими силами повернути їм віру у це прекрасне свято.

Різдвяні листи (2010 рік, США)

На передодні Різдва Крісті отримала дуже незвичайну пропозицію – роботу Санта Клауса, а точніше – відповідати за нього на листи. Їй це було довподоби, але, не дивлячись на усі старання, начальник пошти підозрював дівчину у недотриманні робочих правил. Тому він вирішив дати завдання одному з підлеглих слідкувати за новою працівницею. Коли Крісті про це дізналася, то одразу ж втекла із роботи. Але чоловік замість того, щоб забути про дівчину, вирушив на її пошуки, аби зізнатись їй у своїх почуттях.

Це, блін, різдвяне диво (2014 рік, США)

Бойду, який був не в надто хороших стосунках зі своїми батьком та братом. доводиться їхати до них на Різдво, адже це свято прийнято проводити в колі сім’ї. Він багато років тому втік від своїх дивакуватих родичів у інше місто, а тепер повинен повернутися на декілька днів. Приїхавши у містечко, де він провів своє дитинство, вже в гостях Бойд згадує, що забув усі подарунки у Чикаго. Проте в нього ще залишається трохи часу для того, щоб виправити ситуацію. Тому він, його брат та батько вирушають у дорогу, щоб забрати подарунки і врятувати різдвяну казку. Та чи вдасться це їм?

Різдво, або Ніч перед похміллям (2015 рік, США)

Молодіжна комедія про трьох друзів дитинства, які щороку, незважаючи ні на що, разом святкували Різдво. Проте усе змінювалось, один із них готувався до ролі молодого татуся, інший будував спортивну кар’єру. Для хлопців це було останнє Різдво, яке вони могли відсвяткувати разом так, як це робили завжди – весело, інколи божевільно та з моментами, за які іноді буває соромно. Тому вони планували це зробити так, щоб запам’ятати на все життя. Купили білети на грандіозну вечірку, на яку мріяли потрапити багато років, і почалась їхня остання різдвяна пригода.

Чотири Різдва (2008 рік, США та Німмечина)

Перед двома закоханими, які вирішили одружитися, стоїть непросте завдання – оскільки на Різдво прийнято приїжджати до батьків, вони змушені поїхати до своїх. У чому ж полягає складність? Батьки обох розлучені, і молодятам доведеться за один вечір побувати у чотирьох місцях! Проте герої не надто переймаються цим і вважають, що з легкістю впораються. А проблеми домовились вирішувати у процесі їх появи. Вони ще не здогадуються, які пригоди, казуси та смішні історії чекають на них попереду.

Ольга ХОМ’ЯК,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини