Вільне життя

Різдвяний плейлист

Які асоціації виникають у вас при думці про Різдво? В мої уяві одразу постають 12 страв, святкова метушня, родина за одним столом, веселі розмови та затишок. І обов’язково колядки!

Нині все більшої популярності набувають зарубіжні різдвяні пісні. Проте не варто забувати свої звичаї та традиції, адже це частина культури нашого народу. Нині пропоную вам десятку різдвяних композицій у виконанні українських колективів.

  • Скінія – Нічка та радісна

Чоловічий хор «Скінія» майстерно співаєколядку «Нічка та радісна». Завзяті чоловічі голоси приємно слухати, а веселий музичний супровід додає хорошого настрою та радості від цього чудового свята.

  • Опанасевичі – Дзвони дзвонять всюди

Дзвінко лунають жіночі голоси, прославляючи святий вечір. А гра бандури створює враження тих дзвіночків, які закликають приєднатися до святкування та прославляти народження Христа.

  • Добра новина – Радість настала

Спокійні та водночас радісні мотиви коляди «Радість настала» забезпечують хороший настрій та позитивні емоції від прослуховування. Приємні голоси, що лунають із програвачів, не залишать байдужими нікого, адже від виконання цієї пісні віє теплом та любов’ю.

  • Живий потік – Нині радість стала

Одну з відомих українських колядок гурт «Живий потік» виконують яскраво та жваво. Від їхнього співу стає радісно і хочеться підспівувати.

  • Світло правди – Святе свято

Ця пісня — без музичного супроводу. Проте це не недолік, а радше навпаки – її особливість. Це дуже ніжна та душевна пісня.

  • Живий потік – Ой над Вифлиємом

У колядці «Ой над Вифлиємом» оспівується вечір народження Ісуса Христа, як до нього спішать три царі із Персії, про злість Ірода і те, як ховали маленьке дитятко від лихих очей.

  • Салін – Бог Предвічний

Повільна пісня у супроводі фортепіано. У колядці переспівується євангельський сюжет про народження Христа у Вифлеємі, згадуються події Різдва. Ця коляда є однією із найвідоміших у Західній Україні.

  • Степанчуки – Ген високо в темнім небі

Дитячий хор – це завжди мило, ніжно і дуже цікаво. А коли цей хор співає колядки, то емоції множаться на два. Чуттєві голоси додають особливості та делікатності.

  • Живе каміння – Добрий вечір

Весела мелодія і прості слова додають атмосфери спокою та затишку. Саме такі пісні – добрі, радісні та ненав’язливі, створюють особливе відчуття свята, захищеності та безтурботності.

  • Хор «Відродження» – Спас народився

Ще одне виконання різдвяної колядки прекрасним чоловічим хором. Часто упродовж співу повторюється слово «алилуя», що означає дослівно «хваліть Бога», «хваліть Господа». Українським колядкам не притаманне дане слово, його частіше перекладають.

Ольга ХОМ’ЯК,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини