Вільне життя

Різдвяний плейлист: закордоння

Зараз майже не залишилось людей, які б не чули зарубіжної різдвяної музики. Вона лунає у кафе, транспорті, на вулиці. Через екрани телевізорів та комп’ютерів можна спостерігати за виступами зарубіжних знаменитостей, які виконують ці пісні. Кожен може знайти собі щось до смаку, який би стиль музики не подобався.

Поки вариться кутя, нарізаєте овочі на салат чи ліпите вареники, увімкніть музику і настрій неодмінно стане святковим. Коли я пораюсь по дому, готуючись до Різдва, завжди роблю це під різдвяні пісні. І за багато років у мене вже з’явились улюблені.

  •     Bobby Helms – Jingle Bells

Ця пісня чи не найпопулярніша у світі. Вона є у різному виконанні – швидкому та повільному, а співають її всі, кому не лінь. Проте саме у виконанні Бобі Гелмса, американського кантрі-співака, вона подобається мені найбільше. Жвава та весела, лунають ніжні дзвіночки, приємний чоловічий голос. Що може бути кращим? Написана та вперше опублікована ця пісня у 1857 році під зовсім іншою назвою і найцікавіше те, що спочатку вона призначалася для американського Дня Подяки. Згодом пісня стала пов’язаною лише з новорічними та різдвяними святами і перекладена майже всіма мовами світу.

  •     Frank Sinatra – Let It Snow!

Написана в 1945 році поетом Семмі Каном і композитором Жюлем Стайном. За роки свого існування була виконана величезною кількістю музикантів. Відомо не менше 20 її переспівувань. Проте версія американського джазового виконавця Сінатри найпопулярніша і часто плутають, вважаючи що саме він є її автором.

  •     Kelly Clarkson, Trisha Yearwood, Reba Mcentire – Silent Night

Ще одна з найвідоміших християнських різдвяних пісень. Написана у 1818 році священником Йозефом Мором. Через декілька місяців після її створення він звернувся до Франца Грубера, церковного органіста, щоб той написав музику до поеми. Франц впорався із цим за один вечір, і тоді ж вони вперше виконали цю пісню на різдвяній літургії. Не дивно, що вона набула такої популярності. Від композиції віє теплом, любов’ю, а на душі стає спокійно. Простий текст, ніжна мелодія.

  •     Ella Fitzgerald – The Christmas song

Історія написання цієї пісні цікава тим, що була придумана спекотним липневим днем 1945 року. Мел Торме та Боб Уеллс, щоб хоч якось відволіктися від спеки, склали пісню за рекордно короткий час – 45 хвилин. Вона — про сезон зимових свят, мороз, Санта Клауса, та різдвяні приємності. Бездоганно звучить у виконанні американської джазової співачки Елли Фіцджеральд, яку називали «першою леді американської пісні» та «королевою джазу».

  •     Mariah Carey – Fll I want for Christmas

Сучасна різдвяна пісня, написана  американською співачкою Мерією Кері та композитором Уолтером Афанасьєффом  у 1994 році. Довгий час очолювала хіт-паради багатьох країн світу. Приємний голос співачки та цікавий текст пісні не залишили байдужими мільйони людей по всій землі.

  •     Wham! – Last Christmas

Пісня британського поп-дуету Джорджа Майкла и Эндрю Ріджлі 1984 року. Залишається популярною і до сьогодні. Регулярно очолює різні музичні топи і переспівувалась різними виконавцями протягом довгого періоду часу.

  •     Helmut Lotti – We Wish You A Merry Christmas

Гельмут Лотті — бельгійський тенор, автор пісень, піаніст. Лотті виконує музику різних стилів і співає різними мовами. Відому англійську світську колядку виконав у 1998 році. Сама ж пісня з’явилась у Південно-Західній Англії. Одна з небагатьох, в якій згадується святкування Нового року. Куплети Гельмут виконує самостійно, а на приспіві приєднується хор. Музику грає оркестр.

  •     Perry Como – The twelve days of Christmas

«Дванадцять днів Різдва» – народна англійська пісня. Вперше опублікована в 1780 році і, за деякими даними, має французьке походження. У 1956 році її виконав американський співак і телезірка Перрі Комо. Після цього вона набула ще більшої популярності. Також цю пісню переспівували багато разів інші музиканти. Характерна особливість виконання «Дванадцять днів Різдва» Перрі Комо – це те, що окрім нього у певні моменти підспівують ще декілька хористів.

  •     Andy Williams – It’s the most wonderful time of the year

“Це найкращий час року” – популярна різдвяна пісня, написана в 1963 році Едвардом Поло та Джорджем Вайл. Побачила світ у тому ж році завдяки поп-співаку Енді Вільямсу у його першому різдвяному альбом “The Christmas Album of the Andy Williams”. Хороша світла музика, яка піднімає настрій та навіює відчуття свята.

  •     Johnny Mathis – It’s beginning to look a lot like Christmas

Різдвяна пісня минулого століття, яку досі не забули і яка залишається популярною і сьогодні. Джонні Метис – шотландський співак і автор багатьох пісень, які безліч разів переспівувались іншими виконавцями. «Дуже схоже на те, що це Різдво» написана в 1951 році. Вона викликає позитивні емоції та усмішку на вустах. Спокійна та весела водночас її хочеться слухати знову і знову та підспівувати.

Ольга ХОМ’ЯК,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини