Вільне життя

Як зробити туристичний бізнес прибутковим?

Відповідь на це запитання дає міжнародна мережа Greenways, яка покликана сприяти розвиткові туризму різних напрямків, допомогти людям, які уже займаються цією справою, чи тим, хто робить лише перші кроки у сфері туристичного бізнесу.

Нещодавно у Чорткові відбулася зустріч, учасники якої обговорили презентацію напрацювань за проектом «Стратегія розвитку туризму зеленого шляху «Тернопільське Придністер’я». Для того, щоб розповісти про перспективи зеленого шляху на території Тернопільського Придністер’я, до містечка над Серетом запросили представників громад, працівників Національного парку «Дністровський каньйон», колег з інших областей, активних громадян, і тих, хто вже працює в межах Дністровського каньйону.

Сьогодні у новостворених громадах активно шукають шляхи поповнення бюджету і часто  безуспішно. А в таких мальовничих місцевостях півдня області, де є унікальні ріки, природні заповідники і парки, гроші лежать буквально під ногами. Треба уміти лише правильно побудувати стратегію зеленого туризму, зацікавити мандрівників. І люди начебто самі розуміють, що могли б займатись такою справою, але бояться починати, бо елементарно бракує знань і навиків у цій сфері.

Багато відповідей на ці важливі питання дає проект, який презентували у Чорткові. Його напрацювання передбачають активізацію місцевих громад та підприємців Борщівського, Бучацького, Заліщицького, Монастириського і Чортківського районів через ефективне використання можливостей еко- та агротуризму, а також включення туристичних продуктів вищезазначених районів до міжнародної мережі Greenways («Зелені шляхи»).

Говорили також про спрямованість зусиль на розвиток туризму на території проекту, вироблення більш системних кроків для цього, взаємодію і підтримку одне одного, адже він сприятиме зайнятості  населення у громадах.

Організатори проекту наголошують: напрямків для розвитку туризму та послуг у цій місцевості дуже багато. Це водний, спелео-, вело-, пішохідний, кінний туризм, екотури, тематичні екскурсії, оздоровлення (стаціонарний відпочинок), риболовля.

До того ж надання послуг зеленого туризму вигідне не лише для підприємця, така діяльність приносить користь і всій громаді. Якщо зеленим туризмом займаються декілька людей з одного району, то разом вони можуть розв’язати значно більше проблем. Наприклад, добитися від влади ремонту доріг, розвитку занепалої інфраструктури. І держава активно підтримує такі проекти.

Ірина МАДЗІЙ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини