Вільне життя

А зала німувала… коли виступав Президент України на Мюнхенській конференції з безпеки

Сумно було бачити майже порожній зал Мюнхенської конференції з безпеки, коли виступав Президент України. Тільки в перших рядах сиділо декілька чоловік, очевидно членів української делегації, та по залі поодинокі невеликі групи слухачів.

Петро Порошенко традиційно гарною англійською говорив правильні слова про ситуацію на сході України, про введення туди миротворців та з яким мандатом, показував прапор Євросоюзу, прострелений під Авдіївкою, а в залі було мовчання — нікому було реагувати на меседжі українського Президента.

Експерти кажуть, що в Президента України на тій конференції було багато плідних двосторонніх зустрічей, що Україна має широку міжнародну підтримку. А отим напівпорожнім залом під час виступу Петра Порошенка європейський політикум давав йому зрозуміти: час навіть дуже правильних слів уже минув. Потрібні конкретні результати реформ, зокрема у боротьбі з корупцією, потрібен дієвий, а не бутафорний антикорупційний суд тощо. Україна має виконувати взяті на себе зобов’язання, а не  прикривати свою бездіяльність на ключових безпекових напрямках війною. Ці завдання потрібно вирішувати паралельно.

Вочевидь, мав рацію колишній посол України в Туреччині, відомий дипломат Богдан Яременко, коли напередодні Мюнхенської конференції твердив, що ставлення до України в світі змінилося. «Якщо  у 2014 році нас сприймали як маленьку хвору дитину, яку треба носити на руках, то нині на нас дивляться як на дорослого хворого, який, якщо не лікується, то це його проблеми — хай розписку напише, що він не має претензій до лікарів, і помирає собі тихенько. Тобто з Україною тепер не панькаються, їй можуть і по руках дати. Той же «безвіз», який нам так подобається, тепер перетворюється на інструмент тиску, коли нам кажуть: якщо ми будемо іти не в той бік, у нас його можуть забрати… І з цим треба рахуватися. Тепер просто так нічого не буде — за підтримку доведеться боротися», — стверджує дипломат.

«Безвіз» ще не забирають. Але отой майже порожній зал під час виступу Президента України — серйозний дзвіночок. Чи зроблять висновки з нього на Печерських пагорбах, чи вкотре вдадуть, що нічого не трапилося?

Галина САДОВСЬКА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини