Вільне життя

День святого Валентина у різних країнах світу

День Святого Валентина – це чудовий привід для того, аби вкотре нагадати своїм близьким про теплі почуття, або наважитись зізнатись у своїй симпатії обранцю/обраниці. І хоч це свято відзначають майже у всьому світі, проте звичаї у кожній країні мають відмінності. Деякі з них схожі на українські традиції святкування Дня всіх закоханих, а деякі аж ніяк.

Наприклад, У Польщі 14 лютого відвідують Познанську митрополію. Там, за повір’ям, є мощі святого Валентина і його чудотворна ікона. Поляки вірять, що це паломництво допоможе їм у любовних справах.

У Голландії 14 лютого не вважається непристойним, якщо жінка сама підійде до чоловіка і попросить його одружитися на ній. Якщо ж він відмовиться, то буде змушений купувати дамі сукню і бажано шовкову.

В Японії День святого Валентина – це своєрідне 8 березня, тільки навпаки. У цей день привітання і подарунки отримують чоловіки. Їм прийнято дарувати всілякі чоловічі аксесуари і шоколад, який японці чітко розділяють на два види. Є шоколад “Гирі” – це “обов’язковий шоколад”, і дарують його братам, колегам, друзям, а є шоколад “Хонма” – “шоколад із перевагами”, який можна подарувати тільки коханому чоловікові. Через місяць в Японії настає так званий Білий день, коли ролі міняються: подарунки і привітання отримують тільки жінки.

Уельс (Великобританія) славиться так званими “ложками любові”. Перед святом закохані вирізають із дерева ложку, прикрашають її сердечками, ключами й замками та дарують одне одному. Такий подарунок означає: “Ти знайшов шлях до мого серця”.

В північній Данії закохані посилають одне одному засушені білі квіти, найчастіше – троянди.

В Італії, звідки, згідно з легендою, бере свій початок День святого Валентина, цей день називали Днем Весни і Любові. У Турині, наприклад, наречений і наречена оголошували всім про свої заручини саме в День всіх закоханих. Ця старовинна традиція збереглася і до сьогодні.

В Англії незаміжні дівчата 14 лютого прокидаються до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх суджений. Такої традиції досить часто дотримуються і зараз, проте навряд чи у неї вірять, радше роблять це задля того, аби повеселитись. Також у цій країні прийнято вітати не лише коханих людей, а й домашніх тварин.

А от у Німеччині Святий Валентин вважається покровителем не закоханих, а психічно хворих. На честь свята німці прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння.

В Саудівській Аравії День закоханих офіційно заборонений! Влада країни заборонила відзначати це свято під страхом великих штрафів, якщо хтось вирішить порушити закон. Такого роду свята, на їхню думку, культивують гріх. Арабські молоді люди повинні виховуватися в дусі ісламу, а слідування європейським традиціям погано на них впливає. Тому в цей день в Саудівській Аравії не можна купити нічого, що так чи інакше нагадувало б про День всіх закоханих.

Підготувала Ольга ХОМ’ЯК,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини