Вільне життя

Гроші знайшли… на молодняк, на студентів і на пенсії

Цьогоріч держава запланувала 700 млн грн на підтримку особистих селянських господарств.

Кілька років тому родинам, які утримували молодняк ВРХ, давали тисячу гривень, 2018-го суму збільшують. Якщо селянин утримує теля до року, то держава запланувала для нього підтримку в сумі 2500 грн. «Як отримати ці кошти? Де і хто виплачуватиме їх? Може, виплачуватимуть допомогу й на корову?» З таким запитанням звернувся до редакції житель Стінки Бучацького району Іван Кандюк. Схожі запитання і в багатьох інших читачів нашої газети.

— Уряд на цей рік передбачив кошти для таких виплат, — каже в. о. начальника департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Володимир Стахів. — Тож ті родини, які утримують молодняк до року, матимуть можливість отримати передбачені виплати.

Якщо врахувати, що досвід попередніх таких виплат, коли селяни отримували по тисячі гривень за теля, був удалим, то можна спрогнозувати, що й цього року підуть тим самим шляхом. Тобто попередньо можна сказати, що для того, аби отримати кошти, необхідно буде зібрати й віднести до сільської ради такі документи: копію паспорта власника тварини. До речі, тварина має бути проідентифікована. До своєї копії паспорта додати ще й копію паспорта тварини; розрахунковий рахунок — куди саме потрібно буде переказувати гроші; копію ідентифікаційного номера власника ВРХ. У сільській раді, очевидно, зроблять реєстр претендентів на виплати.

Напевно, як і попереднього разу, цьогоріч виплату поділять на чотири частини. Ось як це було: тисячу гривень виплачували щоквартально по 250 грн. Напевно, й цього разу так буде: 2500 грн поділять на чотири частини й виплатять по 625 грн. Може бути й таке, що внесуть певні зміни в порядок виплат. Про це ми додатково повідомимо читачам.

Як наголосив Володимир Стахів, можливість отримати згадані виплати матимуть тільки ті селяни, які повідомили при переписі тварин, що в них є молодняк ВРХ. Якщо ж вчасно це не зробили, то втратили шанси на фінансову підтримку від держави.

Щодо корови, яку утримує окреме селянське господарство, то в державному бюджеті на цей рік фінансова допомога на рогату не передбачена.

Країна потерпає не лише через зменшення кількості молодняка, через що уряд виділив гроші, аби стимулювати селян вирощувати худобу. Немає в достатній кількості в нас спеціалістів, професії яких тепер набули загальнодержавного значення. Тож Кабмін на підготовку таких кадрів також виділив бюджетні кошти. Початково список містив 19 професій, зокрема токаря, фрезерувальника, монтера колій, слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин і тракторів, верстатника широкого профілю тощо. Підготовка кадрів за цими професіями здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

До переліку додали такі професії: зварника, машиніста дорожньо-будівельних машин, монтажника систем утеплення будівель, слюсаря з механоскладальних робіт, слюсаря-інструментальника, слюсаря-ремонтника.

«Гадаю, роботодавці, побачивши назви цих професій, можуть оцінити, що наразі це справді одні з найбільш дефіцитних професій на ринку праці. Окремо наголошу, що це є наш внесок, аби допомогти органам місцевого самоврядування профінансувати замовлення для професійно-технічної освіти», — зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Так, на цей рік у держбюджеті закладено майже 120 млн грн для підготовки кадрів за професіями загальнодержавного значення. З них потреба в коштах на підготовку тих фахівців, які вже були в переліку, становить 103,7 млн грн. Решта — близько 16 млн — буде використана на підготовку за доданими професіями.

У Міністерстві освіти й науки нагадують, що на 2018 рік на модернізацію ПТО виділено вдвічі більше коштів, ніж торік, а саме — 100 млн гривень на створення сучасних навчально-практичних центрів на базі закладів професійної освіти.

До редакції газети звертався також колишній прапорщик, а тепер — пенсіонер, який живе в Чорткові, п. Михайло з проханням повідомити про зміни в пенсійному забезпеченні військовослужбовців. Напевно, п. Михайло із повідомлень ЗМІ вже чув про наміри уряду. Додам тільки, як трактують зміни на урядовому сайті — тут детальніше пояснення: «…військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року — окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2018 року, в таких розмірах:

з 1 січня 2018 р. — 50 відсотків;

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. — 75 відсотків;

з 1 січня 2020 р. — 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Для колишніх працівників міліції перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням грошового забезпечення поліцейського за січень 2016 р., визначеного відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. — щомісяця окремою сумою в розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р.;

з 1 січня 2020 р. — щомісяця окремою сумою в розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми». Тож, маючи такі пояснення, можна «прикинути» й доплати.

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

 

 

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини