Вільне життя

Що читає Тернопільщина?

Попри те, що ми з вами вже пережили січень 2018-го, по-справжньому, так би мовити, підбити підсумки річної передплатної кампанії на друковані засоби масової інформації Тернопільщини можемо тільки на початку лютого. Така вже особливість своєрідних газетярських жнив: хоча із деяким запізненням, з остаточним вибором визначилися і ті з читачів, хто з різних причин наприкінці минулого року не встиг потурбуватися про те, аби улюблене видання і далі регулярно надходило до нього в гості.

Тож колектив «Вільного життя плюс» щиро дякує за довіру не тільки 39361 своєму доброму товаришеві, що проавансували діяльність редакції з початку року, а й 4094 новим побратимам, до яких газета надходитиме з лютого. Віднині у «ВЖ плюс» — 43455 передплатників.

Усвідомлення того, що твоя праця не залишається непоміченою земляками, повірте, додає наснаги творчому колективові всеукраїнської незалежної громадсько-політичної газети, спонукає журналістів зі ще більшим завзяттям трудитися над виготовленням продукту, здатного задовольнити смаки сотень тисяч споживачів. Адже не секрет, що кожний примірник газети щонайменше потрапляє до рук трьох, а то й чотирьох читачів. І більшість, попри різницю у віці, статі, соціальному статусі чи уподобаннях, вочевидь знаходить для себе щось цікаве та повчальне як у тижневику, так і у випуску за п’ятницю.

Усіх їх можемо хіба запевнити, що і надалі дотримуватимемося обраного ще на зорі незалежності України курсу. Сучасну суспільно-політичну ситуацію в країні гарантовано оцінюватимуть не тільки владоможці чи їхні опоненти, а й безпристрасні арбітри – читачі нашої газети. Зрештою, багаторічні друзі «ВЖ плюс» добре поінформовані так само про те, що кожен з них при бажанні має можливість долучитися і до створення ледве не всіх інших традиційних тематичних сторінок, добірок. Від «Калини», «Бібліотечки», «Тернопільського альманаху», «Світу нашої духовності», «Вічних істин», «Права і життя» — до гумористичної чи спортивної рубрик, «Дитячого куточка». Хіба дописувачі рубрики «Консультує юрист» користуються іншим принципом зв’язку. Передплатники часопису ставлять свої запитання, кваліфікований, із багаторічним досвідом правознавець Орест Зварич дає їм безкоштовну консультацію.

Аналогічно і з «Домашньою газетою», яка теж виходить у світ завдяки видавничому дому «Вільне життя». Порадниця для всієї родини на перше січня так само зберегла торішній наклад — 16511 примірників. А з лютого знайшла ще 1192 нових друзів – відтепер 17703 передплатників.

Утім сказане і, без сумніву, позитивне для колективу нашої редакції, на жаль, аж ніяк не означає, що ринок газетно-журнальної продукції як на Тернопільщині, так і в Україні знову переживає період розквіту. На запитання, як із поновленням передплати, тим же читачам обох наших видань доводилося хіба відповідати: знали би ви, якою «кров’ю» вона далася. Зайве тому свідчення – відчутне падіння тиражів інших місцевих видань. І не тільки через усе більшу схильність людей до електронних засобів масової інформації. Куди актуальнішою є соціальна незахищеність співвітчизників із мінімальними пенсіями чи доходами та захмарними тарифами на комунальні послуги і цінами на найбільш необхідні продукти харчування. Як не прикро констатувати, але під кінець другого десятиліття ХХІ віку і третього незалежності нашої держави чимало людей знову змушені всерйоз задумуватися над вибором, куди потратити кошти: на улюблену газету чи на життєво необхідні речі.

Причому приклад новачка місцевого газетного ринку «Сільського господаря» з його трохи більше за сімнадцять тисяч передплатників хіба підтверджує сказане. Вочевидь за нинішніх часів не є дивиною і те, що до поштових скриньок наших земляків цілком можуть надходити не тільки вільно обрані читачами газети, а й ті, якими багатші розрахувалися з біднішими за «паї» чи в рахунок заробітної плати.

А на додаток — ще й ігнорування окремими газетами чинного законодавства України, яке без варіантів зобов’язує їх, так само зрештою, як і нас, вказувати реальні тиражі. Законодавства дотримуються хіба невиправні ідеалісти з «ВЖ плюс». Інші ж видання не соромляться їх удвоє, а то й утроє завищувати. А «Укрпошта», ігноруючи офіційні запити, відмовляє в правдивій інформації, мотивуючи це «комерційною таємницею» конкурентів.

На щастя, серед керівників районної ланки поштових працівників ще не перевелися фахівці, які переконані, що подібні секрети за завісою «комерційних таємниць» не мають нічого спільного з демократичними принципами. Тому з цілком достовірних, але з анонімних (аби не завдати останнім службових прикрощів) джерел можемо надати нашим землякам інформацію про те, який насправді має вигляд ринок газетних видань Тернопільщини на початок 2018 року. Тиражі інших видань заокруглені до десятків примірників:

Ілюстрація Катерини Ткач

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини