Вільне життя

ЗНОву гряде ЗНО!

Із 6 лютого стартувала реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року. Триватиме вона до 19 березня, а внесення змін до реєстраційних даних — до 2 квітня.

Роз’яснення щодо змін у процедурі дає заступник директора з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк:

— Зміни в процедурі реєстрації зумовлені змінами в законодавстві, зокрема ухваленням Закону України «Про освіту», в якому змінилася термінологія. Замість загальноосвітніх навчальних закладів введені поняття закладів загальної, середньої, професійної, професійно-технічної і вищої освіти.

У наказах Міносвіти, виданих іще восени минулого року, є положення про те, що учні й студенти закладів професійної та вищої освіти, котрі в поточному році мають завершити здобуття повної загальної середньої освіти (котрі навчалися на базі 9 класу), цьогоріч складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з української мови. Цього року такі учні подають реєстраційну картку і копію паспорта керівнику свого навчального закладу чи особі, відповідальній за ЗНО. Відтак навчальний заклад на основі поданих документів формує список, де вказує прізвища, імена і по батькові кожного учасника ЗНО, номери реєстраційних карток і предмети, які виносяться на ДПА. Отже, при опрацюванні результатів тестування виставлятимуть дві оцінки: першу — за дванадцятибальною шкалою, як ДПА, другу — рейтингову, для вступу у вищі навчальні заклади ІІІ—ІV рівнів акредитації.

Юрій Чеславович наголошує, що цьогоріч регіональний центр надсилатиме сертифікати для учнів і студентів закладів вищої та професійної освіти на адреси закладів, у яких вони навчаються і реєструвалися. Роздаватимуть їх учням і студентам особи, відповідальні за ЗНО.

Цьогоріч учасники ЗНО вже не зможуть зареєструватися на підставі свідоцтв про народження. Відтепер усі, кому виповнилося 14 років, повинні мати паспорт громадянина України, так звану ІD-картку. Вступаючи в коледж чи училище, вони повинні були мати такий документ. Але нині відповідні установи отримали розпорядження виготовляти ІD-картки цьогорічним учасникам ЗНО у стислі терміни.

Цього року матимемо додатковий період реєстрації, але для участі в додатковій сесії, що відбуватиметься з 2 по 11 липня. А з 3 по 21 травня діти можуть зареєструватися на неї, проте тільки на ті предмети, що виносяться на ДПА за курс повної загальної середньої освіти. Йдеться про дітей із тимчасово окупованих територій, із зони розмежування, котрі в період реєстрації перебували за кордоном чи брали участь у міжнародних чи всеукраїнських змаганнях і фестивалях під егідою одного з трьох міністерств — освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту й культури.

— Процедура реєстрації закінчується тоді, коли особа отримує сертифікат, — наголошує Юрій Чеславович. — Бо в реєстрації можуть і відмовити через порушення процедури, надання недостовірних даних, розбіжність даних в електронному вигляді й копій. Тому до реєстрації треба ставитися уважно. Якщо відмовили — треба ви-правити недоліки й зареєструватися правильно. Така можливість буде до 2 квітня (за поштовим штемпелем).

Для осіб, котрі через релігійні переконання не хочуть, аби їхні реєстраційні картки маркували штрих-кодами, маркування не відбуватиметься.

До участі в ЗНО можуть зареєструватися і діти з особливими освітніми потребами. Вони повинні додати до реєстраційних документів медичну довідку відповідного зразка.

— Для осіб із вадами опорно-рухового апарату ми можемо забезпечити тестування на першому поверсі, — каже Юрій Чеславович. — Для слабочуючих і глухонімих — сурдопереклад. Якщо дитина слабозора, можемо дозволити їй використовувати збільшувальне скло, лінзу, лупу. Цьогоріч буде апробоване тестування з використанням шрифту Брайля для сліпих. Реєстрація дітей з особливими освітніми потребами триватиме в період основної сесії, тобто із 6 лютого по 19 березня, але тестуватимуться вони лише на додатковій сесії в липні. Пункти тестування повинні бути облаштовані пандусами. Діти, котрим потрібен постійний чи епізодичний нагляд лікаря, зможуть вийти до нього під час тестування, поміряти артеріальний тиск, прийняти ліки. Але забезпечити їм таку можливість зможемо тільки на підставі довідки встановленого зразка. У період реєстрації лікар-консультант буде їх перевіряти — і ми колегіально вирішуватимемо, чи зможемо створити тій чи іншій дитині відповідні умови.

Нагадаємо, що детально ознайомитися з процедурою реєстрації на ЗНО та змінами до неї можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини