Вільне життя

Флай-йога: тернопільський досвід

Флай-йога — одна з нових систем тренувань сьогодення. Вона дозволяє розвинути гнучкість, силу, а також відчути екстрим й отримати нові враження. Особливість флай-йоги полягає в тому, що всі вправи виконують на спеціальних гамаках.

18-річній Мілі Кучеренко однією з перших вдалося викликати інтерес тернополян до флай-йоги. Міла — сертифікована тренерка. У своєму блозі в Instagram дівчина розповідає, що з 13 років разом із мамою займалася йогою. Згодом, будуючи кар’єру моделі, їй довелося багато подорожувати. Повернення на рідну землю викликало смуток. Тож довелося рятуватися танцями, які й відчинили Мілі двері у тренерство. У невеличкому залі була можливість працевлаштуватися, тож нині Міла навчає охочих оздоровитися в одному із спортзалів міста.

«Я щаслива, що почала займатися йогою. Я приношу людям щастя, а віддаючи позитив, отримую його назад. Йога покращує не лише тіло. Ми стаємо сильніші духом та емоційно…», – пише дівчина.

Флай-йога з’явилася вперше у США 10 років тому. Її автор – гімнаст, хореограф і бродвейський танцівник Крістофер Харрісон – спочатку використовував у своїх шоу гамак для постановки складних акробатичних номерів. Одного разу він помітив: яким би виснаженим не був після довгих авіаперельотів чи виснажливих тренувань, варто було йому повисіти в гамаці, як самопочуття одразу ж покращувалося, втома відступала, настрій піднімався. Тоді Харрісон вирішив використовувати гамак не для акробатичних трюків, а для заняття йогою.

Це знаряддя із суперміцного нейлону, який використовують навіть для парашутів. Щось подібне практикував знаменитий майстер йоги Беллур Айєнгар, який виконував асани на шнурках, прив’язаних до стелі. Однак варіант Крістофера Харрісона більш цивілізований і зручний. Так і з’явився новий напрям фітнесу – мікс-йога, повітряна акробатика, пілатес і флай-йога.

Анна ВАЛОВА,
студентка II курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини