Вільне життя

Скейтборд – не просто дошка з колесами

Місце зустрічі скейтбордистів у Тернополі – «стометрівка» у серці міста. Уже не один десяток років юнаки катаються тут на скейтах, б’ють коліна і з шумом практикуються у вправності, чим нерідко дратують жителів прилеглих будинків.

Трюки на скейтбордах є складними як і технічно, так і фізично. Тому для їх виконання необхідні певні умови та допоміжні споруди. Спершу скейтбордисти використовували шлагбауми, поручні, сходи і бордюри. Зараз входять у практику спеціалізовані майданчики.

Тернопільські активісти ще з 1990-х намагались утвердити у місті скейт-майданчик, та лише у 2015 році їх прохання взялися до уваги тернопільські депутати. Так у парку «Топільче» поблизу ТРЦ «Орнава» було зведено екстрим-парк, в якому розташовані найпотрібніші та найцікавіші фігури для виконання трюків на скейті, BMX, роликах.

Після першого року функціонування оцінити наш місцевий екстрим-парк професіонали мали мало можливостей. Так, відомі спортсмени приїжджали до нашого міста, аби критично подивитися на нову, таку важливу для їхньої справи, споруду. Один із відомих скейтбордерів України, харків’янин Влад Пірат улітку висловив свою думку щодо парку: «Локація обрана дуже добре, добратися до мекки екстриму в Тернополі можна швидко і без проблем з будь-якої точки міста. Слід зазначити, що більшість фігур є травмонебезпечними!»

Як пояснив хлопець у своєму пості в соцмережі, комплекції побудовані під невірним градусом і можуть зашкодити здоров’ю людини, що виконуватиме на них трюки. Проте на такого роду коментарі тернопільська влада не зреагувала.

Сьогодні скейт-парк користується великою популярністю серед мешканців міста. Варто зазначити, що деякі з торгових марок навіть виявляють ініціативу проведення тематичних конкурсів та змагань для популяризації екстримальних видів спорту серед молоді.

Нове покоління скейтбордистів не зупинилось на тому, чого досягнули їх колеги. У підвальному приміщенні 23 школи вони обладнали «Тернопільську школу скейтбордингу», де за власний кошт встановили багато фігур для трюків, а також змайстрували міні-рампу (невисокий дугоподібний бар’єр для виконання трюків у повітрі).

Хлопці розповіли, що їх основна мета – об’єднувати людей, що горять однією справою. Вони хочуть, аби початківці набирались досвіду у професіоналів, а ті, у свою чергу, могли укріпити свої вміння, розділивши їх з менш умілими спортсменами.

Валентина КУЗЬ,

студентка IV курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини