Вільне життя

У боротьбі з онкологією

Рівень захворювання на рак в Україні постійно зростає. На превеликий жаль, ця хвороба не оминає й дітей. Щороку в Україні реєструють понад тисячу випадків дитячої онкології. І тільки 50 відсотків з них вдається вилікувати. А за цифрами статистики ховаються великі випробування, що випадають на долю дітей та їхніх сімей. Та й боротися в реаліях української медицини значно важче.

Важливим моментом у лікуванні онкології є визначення рівня хіміопрепаратів в організмі пацієнта за допомогою гемоаналізатора. Донедавна такий апарат був тільки в київській лікарні «ОХМАТДИТ». Тобто діти зі всієї України були змушені їхати до столичної лікарні, де постійні черги. Відповідно вчасного і належного обстеження ніхто гарантувати не міг. Вирішувати цю проблему взялися благодійні організації. І 15 березня Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові отримав довгоочікуваний імунохімічний гемоаналізатор ARCHITECT i1000sr Processing module. Його вартість становить понад три мільйони гривень.

Головний лікар Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта зазначив, що допомога не лише від держави, а й від бізнесу, благодійних організацій та усіх небайдужих людей є дуже важливою для їхньої лікарні. Адже в середньому вартість лікування однієї дитини становить 300 тисяч гривень.

Наявність гемоаналізатора в Західноукраїнському медичному центрі спростить ситуацію з обстеженнями. І діти, що лікуються в західних областях України, зможуть їхати для аналізу крові на вміст хіміопрепарату до Львова.

— Цей апарат необхідний, — каже Андрій Синюта. — Адже дає можливість контролювати лікарям у крові хворих рівень медикаментів, які є дуже токсичними. За скеруванням лікаря діти із західних областей зможуть проходити це дослідження в нас.

Окрім того, за словами Андрія Синюти, сьогодні є чимало охочих лікуватися в їхньому центрі. І згідно з Конституцією України пацієнти справді мають можливість обирати, де їм лікуватися. Але кошти виділяють саме на область. Грошей на лікування дитини, яка зареєстрована в іншій області, не дають.

— Ми, звісно, готові приймати на лікування дітей з інших областей, якщо буде відповідне фінансове забезпечення, — зазначає головний лікар. — Часто батьки йдуть на хитрість  — вони просто стають мешканцями Львівської області. Варіант лікування в нашому центрі можливий і за умови відповідного погодження між обласними департаментами охорони здоров’я.

Придбаний гемоаналізатор значно допоможе в лікуванні онкохворих дітей. Однак для його безперебійної роботи необхідно ще закупити реагенти, вартість яких 460 тисяч гривень. Для цього благодійні організації придумали флешмоб у соціальних мережах під назвою «Марш розбишак». Вони закликають людей написати смішну історію зі свого дитинства та водночас переказати кошти на придбання реагентів і допомогти дітям, які наразі не мають такого веселого дитинства через хворобу. Для цього необхідно зайти на платформу sharity, перерахувати кошти, а згодом написати веселу історію з дитинства у соцмережі, додати фото та хештег #маршрозбишак.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини