Вільне життя

Залишився б без пільгової пенсії

До Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся житель міста Тернополя за отриманням правової допомоги щодо відмови Тернопільського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області призначенні пенсії за вислугою років на пільгових умовах за Списком № 1.

У відповідності до наказу Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 28.12.2017 року № 141-в/п представляти інтереси Заявника в суді уповноважено головного спеціаліста відділу представництва Світлану Нужду.

21 грудня 2017 року Заявник звернувся до Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за отриманням правової допомоги. Він є внутрішньо переміщеною особою. Згідно вкладишу до трудової книжки, працював в шахтоуправлінні «Шахтарське» електрослюсарем підземним з повним робочим днем під землею з 12.01.1992 по 07.12.1992 та з 20.12.1994 по 22.01.1996; в шахтоуправлінні «Постниківське» ШВО «Шахтарськвуголь» з 29.01.1996 по 20.03.2001 на посадах учня машиніста гірничих виймальних машин з повним робочим днем та електрослюсаря підземного з повним робочим днем в шахті; в ДП ДВАТ «Шахтоуправління «Шахтарське – Глибоке» з 02.04.2001 по 01.10.2015 на посадах електрослюсаря підземного з повним робочим днем під землею, машиніста гірничих виймальних машин з видобутку вугілля з повним робочим днем під землею, учня гірничого робітника очисного забою з повним робочим днем під землею, гірничого робітника очисного забою з повним робочим днем під землею, а тому має право на отримання пільгової пенсії за Списком № 1.

Протоколом № 24 від 27 листопада 2017 року комісії Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області по розгляду спірних питань щодо призначення та перерахунку пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Заявнику відмолено у призначенні такої пенсії через відсутність пільгового стажу та документів, які би такий пільговий стаж підтверджували.

Враховуючи Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та положення ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, – за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), – за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.

Представники Тернопільського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області посилаються на те, що відповідно до Наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок вкладиш без трудової книжки недійсний.

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Відповідно до вимоги наведеного вище нормативно-правового акту Заявником надано, як на підтвердження свого пільгового стажу, вкладиш до трудової книжки, а також копії наказів про проведення атестації робочих місць на підприємствах, де працював Заявник.

Однак, ці документи представниками Тернопільського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області не прийнято до уваги, оскільки видані вони органом, який розміщений зараз на тимчасово окупованій території із відповідними печатками.

Представником Заявника підготовлено та направлено адміністративний позов до Тернопільського окружного адміністративного суду про визнання дій Тернопільського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області неправомірними та зобов’язання врахувати період роботи Заявника з 1988 року по 2015 рік до пільгового стажу для розгляду по суті.

Результатом судового засідання стало винесення 07 березня 2017 року суддею Тернопільського окружного адміністративного суду постанови, якою адміністративний позов задоволено у повному обсязі.

Ірина МАКСИМЮК,

начальник відділу право просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини