Вільне життя

Автомобіль для захисників придбав співак із Прошової

Комендатура Попасної Тернопільського зонального відділу військової служби правопорядку отримала до Великодня подарунок — автомобіль Opel Frontera. Його пригнали з Польщі, поремонтували і перефарбували семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

— Ми пишемо проекти і збираємо для наших захисників гроші по всьому світу, — розповідає семінарист Тарас Зрайчик. — Переважно їх передають наші заробітчани. Це вже друга машина для комендатури Попасної. Першу — SUZUKI Vitara — придбали переважно за кошти заробітчан із Лондона. А попереднім нашим проектом була купівля безпілотника для дивізіону артилерійської розвідки. Свого часу ми закупили на 70 тисяч гривень термобілизни, комплект якої коштує 700 гривень, передаємо військову форму закордонного виробництва, флісові куртки. Якщо хлопцям щось потрібно — вони нам телефонують.

За словами брата Тараса, кошти на Opel Frontera пожертвував наш земляк, уродженець Прошової Тернопільського району, оперний співак Павло Ванжула, котрий навчається в консерваторії у Польщі й про якого, кажуть семінаристи, невдовзі дізнається світ.

— Ми вже почали збирати на машину гроші, коли зателефонував Павло й сказав, що хоче допомогти нашим військовим, бо відкладав гроші, зароблені на концертах, — каже брат Тарас і додає: — Крім автомобіля, ми ще веземо майже п’ять тонн продуктів, у тому числі пасок і ковбас, які зібрала наша єпархія. А пальним заправив машину один із підприємців Тернополя.

— Ми їдемо в зону АТО вже увосьме. Цього разу я, брат Тарас і отець Януарій Твердун, — розповідає брат Андрій Миколів із Конюхів Козівського району. — Побуваємо, крім Попасної, в наших хлопців із батальйону «Тернопіль», у Новозванівці, під Кримським, у Жолобку. У Лисичанську цьогоріч святитиме паску нашим парафіянам владика Теодор із двома братами. До речі, за сприяння владики Василія Семенюка там уже придбали земельну ділянку для побудови греко-католицього храму.

— Ця машина дуже потрібна нашій комендатурі, — каже начальник Тернопільського зонального відділу ВСП полковник Іван Бугай, — бо стоїмо на лінії розмежування, стежимо за правопорядком на великій зоні. Кількості, швидкості й маневреності штатних машин не вистачає, щоби забезпечувати оперативні виїзди. Сьогодні в комендатурі перебувають 25 наших військовослужбовців, а 19 квітня матимемо 12-ту ротацію.

На запитання Івана Тарасовича, коли ж волонтери-семінаристи навчаються, брат Тарас відповів:

— Найбільша наука полягає не у високій освіті, всебічній ерудованості. Найперше — ми маємо бути мудрими, добрими людьми й усвідомлювати, яка ситуація нині в країні. Якщо не дбатимемо про майбутнє, не творитимемо добра, то гріш нам ціна…

На фото авторки: Тарас ЗРАЙЧИК, Андрій МИКОЛІВ та великодній подарунок військовослужбовцям — Opel Frontera.

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини