Вільне життя

Бурмістр, романтик, людина

У книгарні “Є” відбулася тернополезнавча зустріч “Доктор Лучаковський: бурмістр, романтик, людина”. Її приурочили 180-й річниці з дня народження цього громадського й культурного діяча. А про цікаві факти з його біографії розповіли історики Володимир Окаринський та Володимир Салук.

Серед того, про що йшлося на зустрічі, було чимало цікавого. Зокрема, Володимир Окаринський розповів, що Володимир Лучаковський був таки Лучаковським, а не Лучаківським. Саме через “о” він писав своє прізвище, так само значиться і в офіційних документах його часу, так написано на його гробівці.

За словами Володимира Окаринського, Лучаковський був народолюбним адвокатом. Ймовірно, одним із прототипів головного героя твору “Перехресні стежки” І. Франка був саме він. Адже адвокат добре знався із письменником, захищав його на суді, надсилав йому зібрані етнографічні матеріали. Спочатку Лучаковський був радником і асесором магістрату, потім — заступником бурмістра, а з 3 березня 1896 року й до смерті 11 квітня 1903 року був бурмістром. Він став першим українцем на цій посаді за вільного королівського Тарнополя. Володимир Лучаковський зробив великий внесок у те, щоб місто стало сучасним — зокрема, сприяв появі електрифікації, каналізації, телефонізації міста. Його ім’я серед членів-засновників майже всіх українських інституцій міста: “Руської бесіди”, “Руської бурси”, “Просвіти”, “Міщанського братства”. Завдяки плідній роботі тернополяни дуже шанували його. Поховали Лучаковського за кошт громади.

Христина НАДАЛА,
студентка факультету журналістики та філології Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини