Вільне життя

Літо розпочнеться аж у серпні

Щонайменше двічі на рік наша газета подає прогноз погоди від народного синоптика з Мильного на Зборівщині Івана Луцика. Не знаю, як ви, а я до його «передбачень» прислухаюся. Пан Іван упродовж десятиліть ретельно стежить за природою, добре знає, які ймовірні наслідки тих чи інших процесів. Та й з прогнозами, скажемо відверто, дуже часто вціляє в яблучко.

Якої ж погоди чекати тернополянам найближчих півроку? Попри нинішню сонячну, теплу й суху погоду, Іван Луцик стверджує, що вже із середини квітня варто сподіватися на дощі. Вітер має бути змінних напрямків, з переходом на південно-східний.

На травень пан Іван передбачає хмарну, але теплу, майже безвітряну погоду. Ймовірні часті тумани.

Особливу увагу народний синоптик звернув на велику ймовірність пізніх приморозків. За його словами, аж до середини травня городникам не варто поспішати з висаджуванням розсади у відкритий грунт або принаймні продумати її захист.

У червні — хмарно, холодно, дощі, вітер переважно північний. «Аби ще сніг не випав на зелений колос, як у 1936-му», — зауважив народний прогностик.

У липні, за його прогнозом, теж буде хмарно, досить прохолодно, як для маківки літа, переважатиме північний вітер, ймовірні дощі. Проте великої кількості гроз Іван Луцик не очікує ні в червні, ні в липні.

Початок серпня, приблизно перша його декада, очікується таким самим, як липень. Але уникнути уже звичної для нас спеки таки не вдасться. Справжнє літо, за словами пана Івана, почнеться числа з 12-го — сонячно, спекотно, з південно-східним вітром.

Такою ж прогностик побачив погоду і у вересні: сонячно з проясненнями, сухо, вітер змінних напрямків.

Осінь настане не раніше жовтня. Цього місяця погода очікується хмарною, з проясненнями, вітер — західний. Наприкінці місяця дощитиме.

Віра КАСІЯН.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини