Вільне життя

Його рядкам судилося безсмертя…

У день народження поета, публіциста, літературознавця, правозахисника Степана Сапеляка в Чортківському державному медичному коледжі відбувся вечір пам’яті визначного земляка. Дійство зініціювали директор цього навчального закладу, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, депутат обласної ради Любомир Білик і головний редактор журналу “Літературний Тернопіль”, письменник, заслужений діяч мистецтв Богдан Мельничук.

Мати лауреата Шевченківської премії, члена Міжнародного ПЕН-клубу Ганна Сапеляк поділилася спогадами про сина, зокрема про те, як він та інші учасники “Росохацької групи” вночі на 22 січня 1973 року вивісили у Чорткові жовто-блакитні прапори та розклеїли написані від руки листівки.

Також на заході репрезентували збірку “Вибране” світлої пам’яті Степана Сапеляка. Це перша його книжка, видана у Тернополі (укладач і автор передмови Б. Мельничук), бо всі попередні були випущені в Харкові, Києві й за кордоном. Головний редактор журналу “Золота пектораль”, письменник Володимир Погорецький розповів про засновану в 2016 році у Харкові Всеукраїнську літературну премію імені Степана Сапеляка (серед її лауреатів — він сам, а також Богдан Мельничук, Василь Погорецький, Орест Савка, Петро Сорока), відкриття меморіальних таблиць С. Сапелякові у його родинному Росохачі й у Тернополі, прочитав поетичні твори земляка. Вірші поета з “незмарнованою вірою у Добро і Бога” звучали й у виконанні студентів коледжу.

Ольга ВОЛИНСЬКА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини