Із травня цього року діятиме новий порядок призначення субсидій. Тепер усіх охочим її отримати необхідно подати в органи соцзахисту заяву та декларацію, кажуть в Тернопільській облдержадміністрації.
За інформацією прес-служби установи, очільник департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський роз’яснив декілька поширених запитань щодо новий привал гри у сфері надання субсидій.
- Знову подавати декларацію та заяву необхідно у випадках:
- якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда);
- якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді;
- внутрішньо переміщені особи;
- особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.
Також субсидію на наступний період не отримають ті громадяни, в яких загальна площа житлового приміщення перевищує 120 м квадратних для квартири і 200 м квадратних для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).
- Термін, на який призначають субсидію. Він стартує з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (до вересня включно) або опалювальний (до квітня включно), а на наступний період – без звернення, за винятком окремих категорій отримувачів. Таким чином, призначення здійснюється двічі на рік.
- Дохід для призначення субсидії. Його враховують за III-IV квартали попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Враховуються також доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою.
Переглянуто розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, а також для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок.
Доходи від реалізації молока, враховуються у розмірі 30% нарахованих сум. Відповідна норма застосовується за умови подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.
- Субсидія за рішенням комісії. Субсидію може бути призначено за рішенням комісії (в тому числі на наступний період), виходячи з конкретних обставин, що склалися на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
Джерело – Тернопільська ОДА
Фото з вільних джерел