Вільне життя

Тернополянам роз’яснили новий порядок призначення субсидій

Із травня цього року діятиме новий порядок призначення субсидій. Тепер усіх охочим її отримати необхідно подати в органи соцзахисту заяву та декларацію, кажуть в Тернопільській облдержадміністрації.

За інформацією прес-служби установи, очільник департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський роз’яснив декілька поширених запитань щодо новий привал гри у сфері надання субсидій.

  1. Знову подавати декларацію та заяву необхідно у випадках:
  • якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда);
  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
  • особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
  • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Також субсидію на наступний період не отримають ті громадяни, в яких загальна площа житлового приміщення перевищує 120 м квадратних для квартири і 200 м квадратних для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

  1. Термін, на який призначають субсидію. Він стартує з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (до вересня включно) або опалювальний (до квітня включно), а на наступний період – без звернення, за винятком окремих категорій отримувачів. Таким чином, призначення здійснюється двічі на рік.
  2. Дохід для призначення субсидії. Його враховують за III-IV квартали попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Враховуються також доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою.

Переглянуто розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, а також для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок.

Доходи від реалізації молока, враховуються у розмірі 30% нарахованих сум. Відповідна норма застосовується за умови подання заявником документів, що підтверджують суму доходу від реалізації молока.

  1. Субсидія за рішенням комісії. Субсидію може бути призначено за рішенням комісії (в тому числі на наступний період), виходячи з конкретних обставин, що склалися на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Джерело – Тернопільська ОДА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини