Вільне життя

Читали?

АМЕРИКА ШОКОВАНА… Дві найвпливовіші американські партії — Республіканська та Демократична — різко розкритикували Дональда Трампа за його висловлювання щодо втручання Москви у президентські вибори в США, а також за те, що він не звинуватив Путіна в незаконній анексії Криму. «Президент Путін сказав, що Росія цього не робила. Я не бачу причин не вірити йому», — сказав Трамп. Йому дорікають, що з Гельсінкі він надіслав сигнал про «слабкість США», що Трамп «по суті капітулював» і, судячи з усього, злякався Володимира Путіна. Голлівудський актор і колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер заявив, що Трамп «зрадив американську розвідку, систему правосуддя і всю країну».

* * *

…РОСІЯ П’Є ШАМПАНСЬКЕ… «У літаку, яким російська делегація поверталася з Гельсінкі до Москви, лунала канонада від корків з-під шампанського. Глава МЗС Росії Сергій Лавров на запитання про враження від саміту відповів: «Пречудово. Краще й бути не могло». Відомий російський телеведучий, націонал-фашист Володимир Соловйов… підморгував у телекамери та інтригував заявами, що під час двогодинної зустрічі між Путіним і Трампом були досягнуті «такі домовленості, що світ здригнеться», — повідомляє «Україна молода».

* * *

…А УКРАЇНА ЖАЛКУЄ. «Найгірше, що президент країни, яка є головним союзником України в боротьбі з російською агресією, словом не обмовився про війну на сході нашої країни та анексію Криму. Ба більше, він дозволив Путіну говорити за себе у цьому питанні… Таким чином президент Америки дав сигнал, що питання України — це сфера впливу Росії, що його це хвилює найменше… Ганебним було і те, що на саміті у Гельсінкі жодним словом ніхто не обмовився про долю Олега Сенцова… На жаль, нічого доброго від Трампа Україні чекати не доводиться…» — робить висновок «Високий Замок».

* * *

СКІЛЬКИ РОКІВ УГКЦ? На прощу до Зарваниці, присвячену 1030-літтю хрещення Русі-України, з’їхалися греко-католики зі всієї України та цілого світу. Виступаючи перед ними, предстоятель УГКЦ блаженнійший Святослав наголошував: «У найтяжчі часи випробувань, у часи татарської навали, в час іноземних панувань, коли наша Україна, наша земля була обдерта з усього свого блага, з усіх своїх скарбів, наші діди і прадіди не втратили скарб віри. І тому наша церква упродовж тих 1030 років не тільки була захисницею, душею українського народу, не тільки була державницькою церквою, але церквою державотворчою». Ці тези глави УГКЦ викликають серйозні роздуми і з огляду на час з’явлення УГКЦ (1596 р.), і з огляду, що якась конкретна сила намагалась будувати Українську незалежну державу 1030 років.

* * *

УГОРЩИНА: НОВІ «МОВНІ» ПРЕТЕНЗІЇ. Сусідня держава знаходить нові приводи для невдоволення Україною. Зараз угорській стороні не подобається проект закону про мови, що чекає розгляду в парламенті. Він ще не пройшов і першого читання, а вони вже про нього говорять. Так, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив в інтерв’ю «Європейській правді», що його країна чинитиме опір, якщо новий український закон про мови, який ухвалять на зміну скасованому «закону Ківалова—Колесніченка», не дасть угорській мові статусу офіційної. Сійярто також заявив, що рішення Конституційного суду України щодо попереднього мовного закону свідчить про «брутальну атаку» української влади на право меншин розмовляти рідною мовою.

* * *

ПРОДАЄМО ЗБРОЮ. Україна стабільно входить до десятки світових торговців зброєю. Прибуток від цього становить у середньому 800 мільйонів доларів щорічно. За даними Реєстру звичайних озброєнь ООН, торік наша держава продала Таїланду 16 бойових танків Т-84 БМ «Оплот», Туреччині — три ПЗРК «Ігла». Узбекистан придбав у нас дві тисячі пістолетів-кулеметів, Монголія — десять карабінів, Литва — три пускові установки зенітно-ракетного комплексу С-125 «Нева». Найбільша кількість стрілецької зброї пішла до США — понад 15 тисяч пістолетів-кулеметів і 790 протитанкових рушниць.

* * *

СПОВЗАННЯ У ФАШИЗМ. Московський публіцист Ігор Яковенко зазначає: «Путінський авторитарний режим почав сповзати у фашизм в 2014 році, після окупації Криму і частини Донбасу. У середині Росії поки що немає сил, спроможних це сповзання зупинити. Світ за цим рухом спостерігає досить байдуже, цікавості забракло навіть на таку очевидну річ, як бойкот чемпіонату світу з футболу у фашистській країні. Ситуацію може змінити лише консолідація сил протесту усередині Росії і тих людей у всьому світі, хто розуміє, чим може загрожувати сповзання у фашизм такої країни, як Росія».

За інформаціями видань RISU, «Європейська правда», «Сільські вісті», «Високий Замок», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини