Вільне життя

Лисівці відзначили 600-річчя

Жителі мальовничого села у Заліщицькому районі широко відзначили його день народження. 600 років тому село вперше згадувалося у літописах тих часів. 

Цікаво про історію села пишуть у своїх книгах «Першовитоки: нариси з історії заселення Заліщанщини від найдавніших часів до наших днів» історик-науковець, доктор історичних наук Петро Сіреджук та «Лисівське духовне джерело» за авторства історика із Заліщиків Василя Сопівника.

У сільській бібліотеці Лисівців до цієї події організували виставку краєзнавчих видань і документів про історію села та цікаві події із життя селян від давніх часів і до сьогодення на тему: «Відроджуємо, пам’ятаємо і збережемо у пам’яті поколінь».

На виставці представлені друковані видання про відомих людей — уродженців села, про які захопливо розповідала ведуча свята, завідувачка Лисівської бібліотеки-філії Віра Головацька.

Багато цікавих фактів дізналися гості від пані Віри про родину Храпливих, уродженців села. У рубриці «Славна родина Храпливих» — книги про знану родину Василя Храпливого — вчителя і управителя народної школи у Лисівцях. Його сини — відомі постаті в українській історії. Євген Храпливий — громадський діяч, агроном і кооператор, ідеолог і практик суспільної агрономії та кооперативного руху в Галичині і в діаспорі, 100-річчя від дня народження якого відзначили 22 червня цього року. Зенон Храпливий — відомий професор фізики, один із перших фізиків-теоретиків, внесок якого в розвиток науки, зокрема квантової теорії поля, є загальновизнаним.

Іван-Богдан Храпливий був учителем класичних мов Коломийської гімназії.

Цінним дарунком для читачів Лисівської бібліотеки стала книга «У темряві» — нариси з життя воїнів УПА Лесі Храпливої-Щур, дочки Євгена Храпливого, відомої громадської діячки у Канаді. Згадували цього дня у Лисівцях ще одну відому родину. Це родина Пастухів, про яку теж є багато інформації  в друкованих джерелах.

Книгу «За служіння Богові, народу — смерть» подарував під час відвідин Лисівської бібліотеки її автор Богдан Головин — колишній голова Тернопільської організації товариства «Просвіта». У ній вміщена розповідь про отця Петра Пастуха, уродженця Лисівців, пароха церкви у селі Куропатниках на Бережанщині, який був страчений у тернопільській тюрмі. Родину Пастухів — відомих українців-патріотів депортували в Сибір як «ворогів народу», а пізніше їхні три сини також передчасно і трагічно поклали життя на вівтар України.

На тематичній виставці представлені і пам’ятні реліквії від Олега Педька, уродженця села, захисника України, учасника АТО.

У бібліотечному куточку народознавства зберігаються взірці давнього одягу і предметів побуту, вишиття, які передані із лисівських родин, є і роботи теперішніх вишивальниць.

На книжковій виставці демонстрували вироби сучасних митців — уродженців села, художника Михайла Николайчука і народних майстрів з родини Івана Гудими.

Відрадно, що з цікавістю ознайомлюються з ювілейною краєзнавчою виставкою не тільки читачі бібліотеки, а й жителі рідного села і гості Лисівців.

Ірина МАДЗІЙ.

Фото із сайту Лисівської бібліотеки-філії

 

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини