Упродовж двох днів працівники Тернопільського відділу поліції задокументували три факти незаконного заволодіння чужим майном шляхом обману. Потерпілі, повіривши шахраям, допомогли їм без труднощів спустошити свої електронні гаманці.
Місцевий 60-річний мешканець повідомив, що виявив відсутність 30 тисяч гривень на банківських рахунках. Чоловік розповів, що того дня до нього зателефонував працівник банку. Він увійшов в довіру до краянина та під приводом розблокування карток дізнався персональні дані, за допомогою яких зняв круглу суму. Потерпілий не повірив своїм очам, коли на його телефон надійшло сповіщення про зняття з кредитки 25 тисяч гривень та ще 5 тисяч з пенсійної картки.
За аналогічною схемою потерпіло ще двоє жителів обласного центру. Зокрема, 52-річна тернополянка втратила понад 48 тисяч гривень, а ще одна заявниця — більш як 9 тисяч гривень.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України — заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).
Правоохоронці вкотре застерігають жителів та гостей краю не довіряти невідомим. Запам’ятайте: працівники фінансових установ ніколи й ні за яких обставин не телефонуватимуть своїм клієнтам та не дізнаватимуться особисту інформацію. Всі дані, якими ви володієте щодо вашого електронного гаманця, є конфіденційною інформацією.
Якщо ж зрозуміли, що постраждали від рук пройдисвітів, не зволікайте й одразу телефонуйте на лінію «102».
Олег ВЕГЕРУК.
Фото з вільних джерел