Вільне життя

Територія вільних і файних

Із 19 по 22 липня на іподромі, що в Довжанці поблизу Тернополя, вирував шостий міжнародний музичний фестиваль «Файне Місто». Кажуть, його відвідали понад 16 тисяч осіб.

Цьогоріч усі «мешканці» Файного мали посвідки особи — паспорт Файної людини. У ньому був путівничок із мапою та схемами розташування вулиць і мікрорайонів, розклад виступів гуртів, письменників, інших розваг, прейскурант і Конституція Файного міста — правила поведінки на території вільних і файних людей. За цим документом можна було навіть висповідатися і взяти «шлюб» у «файноміського» пастора. Проте черга до нього стояла довша, ніж за пивом чи шашликами.

«Файне місто» цьогоріч розділили на мікрорайони із шістьма сценами чи майданчиками. У Старому місті, з якого все починалося, розмістили Main Stage, господарями якої були найфестивальніші ведучі України Вікторія Жуковська і М’яч Дредбол (Ігор Панчук). У Чайна Тауні запалювала публіку Light Stage, а Dark Stage наганяла драйву в так званій Промзоні, де танцювали навіть на даху старого тролейбуса без вікон і дверей та на купі металобрухту, що колись був автомобілями. У Централ Парк на Amphitheatre Stage виступали письменники, лектори. Там і демонстрували фільми.

Файні люди, котрі мали гроші, мешкали в наметовому містечку Беверлі-Хілз, а не менш файні, але менш грошовиті розбили намети в безкоштовному районі Сайлент-Хілз.

Прокоментувати виступи всіх виконавців фестивалю не вдасться, бо їх було понад вісімдесят і щогодини одночасно виступали на різних сценах кілька гуртів. Кожна Файна людина вибирала свій напрям музики і, вивертаючи на пропускних пунктах наплічники і сумки, мчала слухати свою музику.

На головній сцені з «моїх» гуртів були KARNA (до речі, вони знімали кліп на пісню «Вітролом», виконуючи її тричі, а приспів — збилася з рахунку), Pianoбой, «Воплі Відоплясова», Tarja Turunen, Kozak System, ONUKA, «Тартак» та інші. На світлій сцені «мою» музику грали «Один в каное», Vivienne Mort, Bloom Twins, тернопільський інді-гурт Tik Tu, яким можна пишатися. До речі, учасники «Пирятина», котрі запам’яталися хіба матюками, слухали весь виступ інтелігентних, глибоких Tik Tu. На темній сцені «моя» музика звучати не могла, тому в Промзону я ходила їсти — там були менші черги.

…Завершився фестиваль дощем і виступом фінського гурту The Rasmus. Мабуть, із полегшенням зітхнули Патруль Файного настрою, ведучі, дуже файні волонтери, організатори, перехрестився і пастор. А пересічні мешканці засумували, бо файна музична казка закінчилася.

Упродовж усіх фестивальних днів вони у Файному місті відзначали різні свята — день незалежності, карнавал… Сотні людей, в тому числі дорослих, котрі поза територією вільних обіймають певні посади, виховують своїх дітей, навчають чужих, одягнули кумедні піжами-комбінезони, шуби, халати, пофарбували волосся, бороди й тіла в усі кольори веселки і дефілювали Файним містом. Нині вони знову сидять в офісах, за кермом, за комп’ютерами і перебирають файні враження та спогади.

Ліля КОСТИШИН.

Фото Андрія КОСТИШИНА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини