Вільне життя

Абрикосові кумири

Кумири — то як пляцки. Нинька тобі сі вдав і сподобав їден. А завтра дістанеш якого файного рецепта, спечеш нове чудо — і всьо: в тебе вже нова цяцька.

Я по своїй сусідці визначаю, хто буде в нашій державі президентом. У неї кажний новий улюбленец ним стає.

За СРСР помилитисі не було в чім. За України сусідка сохла за Кравчуком. У Чорноволі їй сі не подобали вуса. Вона взагалі хлопів з вусами не любит. Потім Кравчука розлюбила, запала на Кучму. Я донині не годен втрафити, чим він їй сі сподобав. Певно, тим, же тоже вусів не мав.

Далі була нова любов — Ющенко. Ну, порівняно з попередниками, він спочатку був той ще красотуль, поки чимісь сі не отруїв. Сусідці і Янукович був такий нічо, але спиняло її то, же сидів в тюрмі. Так що голосувала за першого.

За зека мусіла баба голосувати через пару років, бо ненавиділа Юльку, страх як ненавиділа…

Порошенка вибирали в селі майже всі, та й тракторист із него на Майдані був такий нічо. Так що «плюс» їдна галочка.

Но що я вам скажу — попри кажну нову «любов» сусідка проблем із «колишніми» не мала. Був їден — став другий і крапка. А в нас після кажних виборів їдна біда: мучимсі, же не того вибрали.

Потішити себе можна таким-во простеньким абрикосовим рулетиком. Для него тре сі запасти листковим тістом. Можете готове купити, а можете самі зробити.

Ладите 300 грам того тіста, 250 грам абрикосового повідла, 100 грам подрібненого мигдалю і їден жовток.

Тісто розкачуємо завтовшки з три міліметри на прямокутний пласт. На него викладаємо повідло і рівномірно розмацькуємо. По повідлі сипемо акуратно подрібнений мигдаль. Я задля економії даю соняшникове насіння або льон. Як маю час, то подрібнюю горіхи, а потім товчу їх качалкою, жеби було легше вкусити. Як маєте які другі види горішків під руками, то і їх можете подрібнити й дати до завиванця.

Далі скручуємо рулет і робимо ножом надрізи зверха, десь на сантиметр-два їден від другого. Збиваємо жовток і мастимо. Можна при бажанні маком посипати.

Духовку розігріваємо до 190 градусів і печемо півгодини. Даємо рулетови сі визимніти, а тоди наминаємо з чаєм, кампотом, зимним молоком, кавою чи хто си що в горня наляє.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК.

Ілюстрація Миколи Пилиповича

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини