Вільне життя

Бджола розумніша, ніж комп’ютер!

Бджоли вирішують складні математичні завдання швидше, ніж комп’ютери. Такий висновок на основі багаторічних досліджень зробили науковці з Лондонського університету королеви Марії.

Вони встановили, що крилаті, збираючи пилок, безпомилково знаходять найкоротший шлях між квітками. Задача, яку вони при цьому вирішують, відома як «завдання комівояжера»: полягає в тому, аби знайти найбільш короткий маршрут між безліччю точок, побувавши в кожній лише раз, і повернутися в початкову точку.

Такий тип завдань важливий для управління різними процесами, наприклад, роботою Інтернету, у розробці мікросхем, під час розрахунку мереж міського транспорту і маршрутів перевезень. Для розв’язання цієї проблеми в науці існує безліч складних алгоритмів. Комп’ютеру для розв’язання подібних задач потрібні довгі та складні обчислення. А ось бджоли, як з’ясувалося, практично миттєво прораховують найкоротший маршрут між квітками.

Науковці намагаються зрозуміти, як крихітний мозок може бути розумнішим, ніж комп’ютер. Якщо загадку вдасться розгадати, це приведе до прориву в розвитку обчислювальної техніки, вважають дослідники.

Інна ВІКОНСЬКА.

Фото з вільних джерел

 

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини