Вільне життя

Читали?

І В МОСКВІ ЦЕ РОЗУМІЮТЬ. Відомий російський богослов протодиякон Андрій Кураєв в інтерв’ю «Еху Москви» висловив думку, що у випадку, якщо Патріарх Варфоломій надасть Україні Томос про автокефалію, УПЦ у підпорядкуванні Московського патріархату «швидко перестане бути церквою більшості», натомість «церквою більшості стане автокефальна Українська церква». При цьому кількість тих, хто свідомо захоче залишитися частиною РПЦ, буде незначною. Якісь парафії, люди, монастирі все одно виявлять бажання залишитися з Москвою. Вони хочуть усвідомлювати себе символічно частиною РПЦ. Може, їх буде три проценти, це не має значення скільки, але хтось захоче… Питання в тому, щоб на цих три відсотки диваків не обрушилися репресії», — побоюється Андрій Кураєв.

* * *

НІЯКИХ ВОЛОДІНЬ РПЦ В УКРАЇНІ НЕМАЄ. Щодо можливих захоплень церковних святинь, які тепер перебувають у користуванні Московського патріархату, Андрій Кураєв висловився так: «Ніяких володінь Московської церкви там немає. І якраз це бісить і українських архієреїв, і Москву. Тому що за українським законодавством власниками храмів є тільки парафіяни. Конкретні парафіяни цього храму. А не єпархія». Отже, якщо парафіяни вирішать перейти у підпорядкування новоствореної автокефальної церкви, церковне керівництво УПЦ(МП) не зможе цьому зашкодити. Нагадаємо, що найбільші монастирі України в підпорядкуванні Московського патріархату — Києво-Печерська та Почаївська лаври — є не власниками, а тільки тимчасовими користувачами церковної нерухомості, яка належить державі Україна.

* * *

ЗАРОБІТЧАНСТВО. Міністр соціальної політики А. Рева порахував, що щороку на сезонні роботи за кордон виїжджають близько де-в’яти мільйонів українців. За даними Державної міграційної служби, постійно в інших державах працюють понад три мільйони 200 тисяч наших співвітчизників. До слова, станом на кінець минулого року в Україні, за офіційними даними, нараховувалося 24 мільйони працездатного населення.

* * *

НАЙБІЛЬШЕ — З ПОЛЬЩІ. За перший квартал цього року з Польщі в Україну надійшло 865 мільйонів доларів США. Це — на 45 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Такі дані оприлюднив Нацбанк України. Друге місце за обсягом переказів посідає Росія, звідки до України надійшло 300 мільйонів доларів. Порівняно з першим кварталом 2017-го тут показник переказів скоротився на 8,3%. Замикають трійку лідерів США: обсяг приватних переказів з-за океану зріс на 30 відсотків і становив у першому кварталі 192 мільйони «зелених». Загалом за перші три місяці 2018-го в Україну з-за кордону надійшло 2,6 мільярда доларів. Це на 34% більше, ніж торік.

* * *

НІБИ ПАЛИЦЯ В ОСИНЕ ГНІЗДО. Коментуючи вигук хорватського футболіста Домагоя Віда «Слава Україні!» на недавньому футбольному чемпіонаті в Росії, московський публіцист Ігор Яковенко зазначає: «Це було ніби ткнути палицею в осине гніздо». Російський телевізор та інша інформаційна обслуга на всі лади обзивала Віду «виродком» і всіляко доводила, що гасло «Слава Україні!» має таке ж ідейне наповнення, як і «Хайль Гітлер!». Мовляв, це суто нацистське вітання. «Дивно, що ніхто… не згадав, що триколор, який є офіційним символом Російської Федерації, використовувався як символіка Російською визвольною армією генерала Власова, яка більшу частину Другої світової воювала на боці рейху. Щодо гасла «Слава Україні!», то воно широко застосовувалося задовго до виникнення Третього рейху, в Українській революції 1917—1921 років. Був період, коли ці слова стали бойовим гаслом націоналістів, але після окупації Криму і військової агресії з боку Росії це гасло стало символом боротьби всієї України за свою незалежність», — зазначає московський журналіст.

* * *

СИМВОЛ ОПОРУ ПУТІНСЬКІЙ РОСІЇ. «Зусиллями російських інформаційних військ можна так зруйнувати свідомість частини росіян, що вони сьогодні вважатимуть фашистами українців, завтра хорватів, післязавтра ще когось, на кого вкаже телевізор. Підсумком цієї істерики стало те, що гасло «Слава Україні!» почало здобувати величезну популярність у всьому світі і має шанс стати планетарним мемом, який за популярністю можна порівняти з відомим «Но пасаран»… Це… гасло з легкої руки хорватського футболіста стало символом опору імперській агресії путінської Росії», — робить висновок Ігор Яковенко.

За інформаціями видань RISU, «Cільські вісті», «Високий Замок», «День», «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини