Вільне життя

Як захиститися від надмірного шуму

Проживаю в багатоквартирному будинку. Маю клопіт із сусідами, що мешкають поверхом вище. Вони часто влаштовують у себе вдома п’яні гулянки, під час яких дуже голосно розмовляють, сваряться, інколи б’ються. Такі концерти можуть тривати до опівночі.

Що робити в таких випадках?

ПЕТРО.
м. Тернопіль.

Органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об’єкти):

— у жилих будинках і на прибудинкових територіях;

— у лікувальних, санаторно-курортних закладах, будинках-інтернатах, закладах освіти, культури;

— готелях і гуртожитках;

— у розташованих у межах населених пунктів закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

— в інших будівлях і спорудах, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

— у парках, скверах, зонах відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години, на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Про це йдеться у статті 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

У денний час на захищених об’єктах шум не повинен перевищувати 55 децибел, у нічний час — 45. Смертельним для людини рівнем шуму вважається звук вибуху — це 200 децибел. Автомобільний гудок досягає 120 децибел, дитячий плач — 80.

За порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях передбачена адміністративна відповідальність згідно із статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, передбачена кримінальна відповідальність згідно зі статтею 296 Кримінального кодексу України.

Громадський порядок — це забезпечення спокійних умов суспільно корисної діяльності, побуту і відпочинку людей. Охорона і забезпечення громадського порядку є одним з основних завдань поліції. Рівень шуму контролює санітарно-епідеміологічна служба.

З приводу порушення громадського порядку, викликаного надмірним шумом, можна зателефонувати в поліцію на «102». Зважте, що ваше звернення обов’язково фіксується. Поліція повинна прибути за вказаною вами адресою, скласти протокол про адміністративне правопорушення або відкрити кримінальне провадження. Заздалегідь потурбуйтеся про свідків, постарайтеся записати на мобільний телефон лайку галасливих сусідів. Якщо поліція не приїде на ваш виклик, то доведеться подавати туди письмову заяву, краще — колективну. Можна також заручитися підтримкою ЖЕКу чи ОСББ. Крім того, ви маєте право звернутися до суду і просити покарання сусідів та стягнення з них моральної шкоди.

Орест ЗВАРИЧ.

 Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини