У січні 2017 року до Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся житель обласного центру з проханням призначити адвоката у справі про визнання протиправним наказу про звільнення з роботи в результаті рейдерського захоплення підприємства на якому він працював.
Адвокат, проаналізувавши чинне законодавство й судову практику щодо вирішення цього питання, звернувся з позовом до підприємства. У документі просив визнати протиправним наказ про звільнення, поновити потерпілого на посаді і стягнути з відповідача невиплачену зарплату за час простою до часу звільнення.
Тернопільський міськрайонний суд позов задовольнив частково. Захист домігся, аби позивача поновили на роботі і виплатили частину коштів. Відтак адвокат подав апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції. В ній просив рішення суду в частині відмови у задоволенні позовних вимог скасувати й ухвалити нове, яким вимоги задовольнити в повному обсязі.
В результаті суд апеляційної інстанції скасував рішення Тернопільського міськрайонного суду в частині стягнення заробітної плати, середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу й компенсації за невикористані відпустки, а також у частині відмови в стягненні моральної шкоди та ухвалив в цій частині позовних вимог нове судове рішення, яким задовольнив майже всі позовні вимоги. В результаті тернополянин отримав майже 55 тисяч гривень компенсації.
Нагадуємо, що отримати безоплатну вторинну правову допомогу можуть вразливі категорії населення, які зазначені у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
Ірина МАКСИМЮК,
начальник відділу право просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Фото з вільних джерел