Коли для власних потреб, підприємцем не реєструєтеся

Коли для власних потреб, підприємцем не реєструєтеся

Господарський кодекс України визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання, а також між цими суб’єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва — підприємцями (стаття 1 глави 1 розділу I Господарського кодексу).

Підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (стаття 42 глави 4 згаданого розділу).

Тобто, якщо фізична особа, яка встановлює енергоефективне обладнання, планує використовувати його для власних потреб і не передбачає отримувати прибуток, то вона не повинна реєструватися як фізична особа — підприємець.

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області