Терміни подання уточнюючої декларації

Терміни подання уточнюючої декларації

Відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на перше січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Форма декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року за номером 408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 листопада 2018 року за номером 897).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою подається протягом тридцяти календарних днів із дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

При переході права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з першого січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування. А для нового власника — починаючи з місяця, в якому він набув право власності (підпункт 266.8.1 пункту 266.8 згаданої статті 266).

Оскільки для інших випадків зміни бази оподаткування (зміна cтавок або кодів типу об’єкта, введення/скасування пільг, скасування права власності, зміна частки в праві власності на об’єкт тощо) нормами Податкового кодексу та іншими нормативно-правовими актами не визначений термін подання уточнюючої декларації, то на вказані випадки поширюється норма підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266, а саме уточнююча декларація має надаватися протягом тридцяти календарних днів із дня зміни бази оподаткування.

Разом з тим, згідно з підпунктом 266.10.1 пункту 266.10 статті 266, податкове зобов’язання за звітний рік із податку сплачується юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній декларації.

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області