Отримання котирувальних цін — на вебпорталі ДПС

Отримання котирувальних цін — на вебпорталі ДПС

Повідомлення головного управління ДПС у Тернопільській області. ДПС України оприлюднила на своєму офіційному вебпорталі Рекомендований (невиключний) перелік джерел інформації для отримання котирувальних цін (перелік джерел) у розділах:

— Головна->Діяльність->Трансфертне ціноутворення->Рекомендований (невиключний) перелік джерел інформації для отримання котирувальних цін;

— Головна->Довідники, реєстри, переліки->Переліки.

Додатково, з метою доведення до відома платників податків — учасників контрольованих операцій (КО), відповідне повідомлення про розміщення переліку 30 грудня 2020 року на офіційному вебпорталі ДПС було опубліковано в розділі «Новини»: Головна->Медіа-центр->Новини.

Зазначений перелік джерел є складовою механізму визначення дотримання принципу «витягнутої руки» з операцій із сировинними товарами, що визначений підпунктом 39.3.3 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України (ПКУ) та направлений на забезпечення виконання вимог щодо використання методу порівняльної неконтрольованої ціни.

ПКУ визначає рекомендаційний характер зазначеного переліку джерел із метою забезпечення дотримання методології аналізу та визначення відповідності принципу «витягнутої руки» та не обмежує платника податків у виборі будь-якого з джерел, інформація якого про котирувальні ціни що використовуватимуться для порівняння відповідатимуть умовам зіставності визначеним підпунктом 39.2.2 пункту 39.2 статті 39 ПКУ.

Базовою вимогою, якою керувалася ДПС при формуванні переліку була наявність доступної методології формування джерелом даних та інформації про ціни та складові ціноутворення саме в рамках вимог до аналізу КО, а також наявність котирувальних цін щодо сировинних товарів, які експортуються/імпортуються українськими компаніями, доступність джерел для широкого кола платників податків.

До переліку увійшли інформаційно-аналітичні продукти п’яти міжнародних цінових агентств (компаній) та двох вітчизняних державних підприємств, які мають значний досвід роботи з інформацією (даними) щодо цін на товари та товарні групи, що, зокрема, мають суттєву частку в українському експорті.

Визначення, у відповідності до другого абзацу підпункту 39.3.3.4 підпункту 39.3.3 пункту 39.3 статті 39 ПКУ, Кабінетом міністрів України Переліку сировинних товарів (постанова КМУ від 9 грудня 2020 року за номером 1221 «Про затвердження переліку сировинних товарів та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету міністрів України від 8 вересня 2016 року за номером 616») та оприлюднення ДПС переліку дозволяє забезпечити, починаючи з 2021 року, практичне застосування норм ПКУ щодо КО з сировинними товарами.

Із результатів практичного застосування переліку джерел буде визначатися необхідність здійснення його коригування(нь) у майбутньому.

А, виходячи з норм підпункту 39.3.3.4 підпункту 39.3.3 пункту 39.3 статті 39 ПКУ, забезпечення ідентифікації переліку джерел (його позицій) при здійсненні посилань та документальному відображенні при формуванні матеріалів за результатами аналізу ризиків трансфертного ціноутворення та перевірок КО проводиться шляхом наведення повної назви переліку джерел та зазначенням оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС (30 грудня 2020 року).

Фото пресслужби ГУ ДФС у Тернопільській області