Перший запис до форми ведення обліку товарних запасів

Перший запис до форми ведення обліку товарних запасів

Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 3 вересня 2021 року за номером 496. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Він визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку (ФОП), які відповідно до Закону України від 6 липня 1995 року за номером 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.

Пунктом 1 розділу II згаданого порядку встановлено, що облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів, яка визначена додатком до цього порядку, інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку.

Відповідно до пункту 5 розділу ІІ порядку для ФОП, в яких виникає обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів, перший запис, що вноситься ФОП до форми обліку, має відображати інформацію про залишки товарів, наявних у такої ФОП на дату набуття ним обов’язку щодо ведення обліку товарних запасів.

Такий запис вноситься до форми обліку на підставі самостійно складеного ФОП документа щодо опису залишків товарів у такому порядку:

графа 1 — цифра «1»;

графа 2 — дата внесення запису;

графа 3 — опис залишку товарів на початок обліку;

графа 4 — дата складання опису залишку товарів на початок обліку;

графа 5 — цифра «1»;

графа 7 — загальна вартість товару відповідно до опису залишку товарів на початок обліку;

графи 6, 8, 9 не заповнюються.

Перший запис про залишки товарів до форми обліку не вноситься, якщо у ФОП, в яких виникає обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів, відсутні залишки товарів на дату виникнення такого обов’язку.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області