…Аби кожен гектар був належно оподаткований

…Аби кожен гектар був належно оподаткований

Із початку цього року до місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло 179,9 мільйона гривень плати за землю. Виконання індикативних показників склало 108 відсотків, тож додатково платники спрямували для територіальних громад 12,8 мільйона гривень.

Понад 89 відсотків земельної плати — внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували з початку року 160,3 мільйона гривень цього платежу. Це на 13,2 мільйона більше, ніж очікувалося.

Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши за землю 19,6 мільйона гривень.

«Варто зауважити, що плата за землю — це бюджетоформуючий платіж територій Тернопільщини, тому його адміністрування на особливому контролі. Акцент у цьому напрямку роботи податківці роблять на те, аби кожен гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, був належно оподаткований», — зазначив начальник головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

До того ж динаміка сплати податків, що зараховуються до місцевих бюджетів, значною мірою залежить від активної позиції лідерів громад, які повинні заохочувати всіх суб’єктів господарювання та громадяни виконувати свої податкові зобов’язання. «Легальна підприємницька діяльність, впорядкування земельних відносин з усіма землекористувачами та власниками земельних угідь і пильний контроль за податковою дисципліною тих, хто використовує землю задля комерційного зиску, — передумови бюджетного успіху громад», — наголосив податківець.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області