При неперерахуванні ПДФО податковим агентом не маєте права на податкову знижку

При неперерахуванні ПДФО податковим агентом не маєте права на податкову знижку

Відповідно до частини другої статті 78 Бюджетного кодексу України та наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» від 11 лютого 2019 року за номером 60, поверненню з бюджету підлягають помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Згідно з пунктом 43.6 статті 43 Податкового кодексу України повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані, або з єдиного рахунку.

Для розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб, які підлягають поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовується сума сплаченого, тобто зарахованого до відповідного бюджету податку на доходи фізичних осіб, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом.

Отже, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то фізична особа не має права на податкову знижку.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області