Дорога і знамено Ярослава Павуляка | Друк |
Вівторок, 14 травня 2013 09:49

Житиме вічно

Ім’я цього поета й громадського діяча не потребує особливих коментарів. Воно стало знаковим для багатьох: Ярослав Павуляк, будучи, за словами художника Івана Марчука, геніальним поетом і великою людиною, поєднав у собі дитячість і бунтівливість. Запам’ятався назавжди і тим, котрі знали його особисто, і тим, котрі познайомилися з ним через його поезію.

Ярослав Павуляк.Частку таких небайдужих і зібрав вечір пам’яті, присвячений Ярославу Павулякові. Окрім того, що на заході звучали вірші поета, пісні на його слова, спогади знайомих, демонстрували відео, де постав письменник, також репрезентували перевидання його збірки «Дороги додому».

Її перший тираж розійшовся швидко. Деякий час дружина поета Леся Філінська розмірковувала над тим, що треба перевидати збірку. Нарешті, коли почастішали дзвінки із запитаннями, де її можна придбати, зокрема й зі Східної України, твердо вирішила перевидати. Збірка майже не змінилася, додалося тільки слово від пані Лесі, кілька нових світлин, вірш, присвячений Іванові Марчуку. Варто нагадати, що «Дороги додому» проілюстровані картинами цього художника, котрий товаришував із Ярославом Павуляком.

За збігом репрезентували збірку перед днем народження поета. 30 квітня йому виповнилося б 65 років. Але земні літа ніколи не мали влади над цим поетом. Як зазначила пані Леся:

— Він був дитиною, любив так, як люблять діти. Був такий збиточний Павуляк. Любив про себе казати: «Правда, я непоганий пацан». Був гіперімпульсивним, часом, можливо, навіть не стриманий, був дуже чистим чоловіком, відчувалося, що він не носить каменя за пазухою, відчувалося, що він не скривдить. В останній день, зранку, коли йшла на роботу, сказав: «Боже, яка ти гарна, як я тебе люблю». Не на одному вечорі пам’яті казала: «Тільки не забронзовіть Павуляка, він ніколи таким не був». Він не вважав себе класиком чи метром, у ньому не було пихи. Він був дитиною села. Тому, хоча географія його життя була широкою, настасівця нічого з нього не викорінило. Людей варто познайомити із поезією Ярослава Павуляка. Не побоюся сказати: його вірші геніальні.

Анна ЗОЛОТНЮК.


Читайте повний текст публікації в електронній або паперовій версії газети.

Бажаєте читати електронну версію?

Зареєструйтеся на сайті та здійсніть оплату Вашого замовлення (детальніше)
Якщо Ви вже є передплатником електронної газети, увійдіть на сайт і читайте газету

«Вільне життя плюс», №36 (15460) від 10.05.2013 р.


Loading...
 

Додати коментар

Коментарі з нецензурною лексикою та неетичними висловлюваннями, без тексту (з одними лише смайликами) чи з рекламними повідомленнями будуть видалені!


Захисний код
Оновити

ПОШУК ПО САЙТУ

ВХІД / РЕЄСТРАЦІЯ

(Реєстрація тільки для передплатників електронної газети. Детальніше)

Запрошуємо шахістів!

ТУРНІРИ ШАНУВАЛЬНИКІВ НАШОЇ ГАЗЕТИ ВІДБУДУТЬСЯ
В ЛИСТОПАДІ

«Вільне життя плюс» проведе в листопаді чергове змагання з шахів серед своїх передплатників. Крім дорослих, гратимуть і юні шахісти віком до 14 років.

Для участі в турнірі треба пред’явити квитанцію або її копію на передплату дворазового випуску «ВЖ плюс» (індекс 98706) на весь 2015 рік. Якщо хтось із певних причин не зміг передплатити завчасно, то може це зробити безпосередньо перед змаганням. Вартість річної передплати - 150 грн, з поштовим оформленням - 155.

На партію кожному шахістові даватиметься 15 хвилин. Турнір дорослих відбудеться в суботу, 15 листопада, в прес-клубі «ВЖ плюс» (м. Тернопіль, вул. Гетьмана Сагайдачного, 9, п’ятий поверх). Діти передплатників змагатимуться теж у суботу, але 22 листопада.

Початок турнірів — о 10 год.

На переможців чекають призи
і грошові винагороди.

Довідки за тел. 23-54-76
і 23-54-61.

ДЛЯ КОЛЕКЦІОНЕРІВ

Нумізматичний форум RAND

«ДОМАШНЯ ГАЗЕТА» №44

Online журнал «Про Тернопіль» proternopil.te.ua

Головне управління Міндоходів у Тернопільській області

Планета взаємодопомоги

ж. «ТЕРНОПІЛЬ»

ПОГОДА


Погода в Україні
«Вільне життя плюс», 2009-2014.