Перед сном вирішив зайти в одну із соціальних мереж. Хотів, як завжди, переглянути новини, відповісти на нові повідомлення друзів. Одне з них написав мені давній шкільний товариш, із яким вже давно не бачились.
Розпочався наш діалог зі звичайного «привіт», а далі — щось незрозуміле…
Наступне запитання дещо насторожило: «Можеш мені допомогти?» На щастя, я пригадав відомі фрази інтернет–аферистів, тож вирішив «підіграти», щоб простежити подальші дії співрозмовника. Переписка потекла за класичним сценарієм.
Як з’ясувалося згодом, сторінку мого шкільного товариша зламали, і насправді це не він просив переказати йому гроші.
Про інтернет-бесіду я розповів друзям і родичам. Невдовзі зателефонував один товариш і розповів про схожу ситуацію. Отримав повідомлення, як і я: «Можеш допомогти? Скинь 75 грн на мобільний телефон, я все поверну…»
Як радять у таких випадках, не поспішайте одразу кидатися на допомогу. Передзвоніть знайомим, які начебто просять у вас гроші, і перепитайте, чи справді потрібна допомога. Не забувайте звернути увагу на те, як вони зазвичай спілкуються з вами у таких випадках, проаналізуйте текст повідомлень. Також непогано було б поцікавитися в інших своїх товаришів, чи звертались і до них за допомогою. Будьте пильними!
Іван УРМАНЕЦЬ,
студент IV курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.
Скріншоти автора
Прокоментуйте