НОВЕ ВІТАННЯ… У Києві тривають репетиції військового параду, який 24 серпня пройде на Хрещатику на честь 27-ї річниці Незалежності України та 100-річчя відродження української державності. Одна з родзинок цих тренувань — наших воїнів навчають нового привітання. Замість радянських слоганів «Здрастуйте, товариші!», «Бажаю здоров’я!» звучатиме наше патріотичне: «Слава Україні!» — «Героям слава!». Відповідне нововведення доручив запровадити у Збройних силах України Петро Порошенко. Уже розроблено щодо цього законопроект, який, очікується, восени ухвалять депутати. А вперше офіційно це вітання прозвучить на параді.
* * *
…І НОВІ-СТАРІ ПІСНІ. На військовому параді в Києві, куди завітають делегації 15 країн — членів НАТО, можна буде почути ще одну новинку: пісню українських націоналістів «Зродились ми великої години». Під цю та інші патріотичні мелодії Хрещатиком пройдуть 4,5 тисячі військових (зокрема й окремий жіночий батальйон), 250 одиниць військової техніки, а саме — новітні зразки, які розробив вітчизняний Оборонпром.
* * *
ЧОМУ РАДІЮТЬ УКРАЇНЦІ? Згідно з результатами досліджень соціологічної групи «Рейтинг», найбільше радості в житті українцям приносять родина (74%), діти (63%) та друзі (49%). Ці групи лідирують у рейтингу радості останні десять років. Радість українцям приносять також подорожі (30%), спілкування з природою (30%), гроші (29%), музика (27%), робота (25%), домашні тварини (24%), подарунки (22%). Кожний п’ятий українець радіє відпустці (канікулам), книжкам, Інтернету, перегляду телевізійних програм, їжі, сексу, поранню по господарству. Кожний шостий отримує радість від кіно, днів народження, молитви, шопінгу. Близько п’яти відсотків опитаних отримують радість від навчання та… алкоголю. І лише кожний сотий зазначив, що йому нічого не приносить радості.
* * *
НАШІ «МІЗКИ» ЗАТРЕБУВАНІ. IT-сферу називають «локомотивом» економіки, який є суперником традиційних сільського господарства та металургії. За даними міжнародної компанії з найму фахівців Crossover, близько 40 відсотків від кількості всіх працевлаштованих «айтішників»-українців — це розробники з вісьмома і більше роками досвіду. Такі фахівці заробляють на Заході по 100 тисяч доларів на рік. У компанії також розповіли, що українці дуже затребувані, адже відзначаються амбітністю і цілеспрямованістю, високим рівнем технічних навичок. Навіть більше: в нашій державі частка IT-спеціалістів топ-рівня вдвічі вища, ніж в інших країнах.
* * *
ТІЛЬКИ ФАКТИ. У 2017 році державний «Нафтогаз України» отримав рекордний прибуток за свою 25-річну історію — 39,4 мільярда гривень. 1408 пасік в Україні постраждали від бджолиного мору, за інформацією Держпродспоживслужби. Не менше 150 балів ЗНО треба було мати майбутнім медикам для вступу до закладів вищої освіти (Міністерство охорони здоров’я України). Україна займає четверте місце серед країн світу, де найбільше вживають алкоголю — такі дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.
* * *
«НІЯКОГО ЗАГАЛЬНОРОСІЙСЬКОГО НАРОДУ НЕМА». «Якщо б Українська церква збереглася нерозділеною, то цієї війни не було б, — сказав в інтерв’ю телеканалу «Прямий» Патріарх Філарет. — Чому не було би? Тому що Росії не було б на кого спертися… А оскільки Московський патріархат такий великий в Україні, то Москва сподівалася, що він підтримає її. І він дійсно підтримує… Українська церква Московського патріархату на Донбасі повністю підтримує сепаратистів і підтримує Росію». Предстоятель УПЦ Київського патріархату заявив також, що «ніякого загальноросійського народу нема. Є російський народ і є український народ — це два різні народи. І ми бачимо різницю між українським народом і російським. І не треба змішувати грішне з праведним».
* * *
ОСТАННЯ НАДІЯ МОСКВИ. Патріарх Московський Кирило наприкінці серпня має намір зустрітися із Патріархом Варфоломієм. Предметом обговорення двох церковних ієрархів стане можливість надання Вселенським Патріархом Томосу про автокефалію Українській церкві. Цей візит секретар Священного синоду УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря розглядає, як «крок останньої надії» Московської церкви. «Очевидно, що візит Патріарха Кирила до Стамбула має на меті якщо не повністю відмовити Вселенського Патріарха від рішень щодо «українського питання», то хоча би досягти їх «відкладання», — зазначив він на Facebook. У Константинополі підтвердили, що 31 серпня така зустріч відбудеться на прохання Патріарха Московського.
За інформаціями видань «Високий Замок», «Сільські вісті», «Україна молода», RISU.
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.
Фото з вільних джерел