Коли документ вважається врученим

Коли документ вважається врученим

Нагадування від головного управління ДФС у Тернопільській області суб’єктам господарювання стосовно поштового вручення податкових повідомлень-рішень. Податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені в письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.

Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані в порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 Податкового кодексу України. Тобто надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків чи його представнику.

Якщо платник податків у порядку та в строки, визначені статтею 66 Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період із дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата.

Якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхню відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Норми листування платників податків та контролюючих органів встановлені вже згаданою статтею 42 Кодексу.

Фото сектору комунікацій ГУ ДФС у Тернопільській області