Інформація головного управління ДПС у Тернопільській області. Статтею 166.3 Податкового кодексу України визначено перелік витрат, дозволених включити до податкової знижки, зокрема:
— за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення;
— проценти за іпотечним житловим кредитом;
— суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї;
— на будівництво (придбання) доступного житла;
— оплату вартості державних послуг, пов’язаних з всиновленням дитини;
— переобладнання транспортного засобу;
— допоміжні репродуктивні технології та інше.
Варто не забувати, що існують обмеження щодо податкової знижки. По-перше, сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ. По-друге, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (підпункт 166.4.3 ПКУ).
Податківці також зауважили, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області