Понад три сотні осіб підписалося під петицією про термінове очищення тернопільського ставу. Днями в міській раді підготували відповідь.
Тернополяни були занепокоєні постійним «цвітінням» води, забрудненням плеса, також пропонували зарибити став.
Відповідь на петицію підписав заступник міського голови Владислав Стемковський. «Гідробіологи констатують, що на даний час рівновага системи повністю відновлена, проте ще дуже хитка, про що свідчить періодичний бурхливий розвиток синьо-зелених водоростей, який ми спостерігаємо щоліта, після теплих зливних дощів, – йдеться у відповіді. – В цей період р. Серет приносить у став велику кількість поживних речовин, які вимиваються із сільськогосподарських угідь. З дощовими стоками з території міста у став надходять нафтопродукти, плівка яких перекриває доступ кисню у верхні шари води. Саме такі умови є ідеальними для розвитку синьо-зелених водоростей. Це – природний та закономірний процес.
Додатково повідомляємо, що явище «цвітіння» води спричиняє як позитивні, так і негативні наслідки. На початку росту водорості сприяють поліпшенню якості води, збагачуючи її киснем та поглинаючи шкідливі мінеральні речовини.
…Спільно з Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка видано книгу «Екосистема зарегульованої водойми в умовах урбонавантаження (на прикладі Тернопільського водосховища)», в якій викладено пропозиції щодо здійснення по відношенню до даної водойми основних природоохоронних заходів.
Окрім цього, неодноразово проводилось зарибнення Тернопільського ставу (у 2008 р. та у 2015 р.) з метою збереження і відновлення екосистеми, покращення якості води, а також збільшення запасів водних живих ресурсів.
Додатково інформуємо, що нині триває реконструкція набережної ставу, в рамках якої передбачено заміну огорожі з метою недопущення його засмічення та забезпечення сприятливого режиму даного водного об’єкту».
Тетяна ДАХНОВСЬКА,
студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.
Фото Віри ПЕРУН
Прокоментуйте