У державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» (Хмельниччина) відбувся другий регіональний музейний форум «Музей: храм муз», в якому взяли участь представники 18 музеїв та заповідників із 12-ти областей України. Отже, цей масштабний захід стає традиційним і претендує, щоб із регіонального перерости у всеукраїнський.
Організатори форуму — управління культури, національностей, релігій і туризму Хмельницької облдержадміністрації та державний історико-культурний заповідник «Межибіж» — подбали про належні умови для учасників, що стало запорукою доброзичливої атмосфери, дружнього спілкування і налагодження професійних контактів.
Особливістю заходу стала участь в ньому значної кількості художніх музеїв. Варто зауважити, що всі установи представили гідні програми, варті не тільки уваги, а й запозичення досвіду.
Так, Хмельницький обласний краєзнавчий музей, музей історії міста Хмельницького, Вінницький та Рівненський обласні краєзнавчі музеї представили конкурсні програми у формі театралізованих дійств. Одеський художній музей презентував програми, які представили перспективи та можливості використання інтернет-простору. Міні-експозиція «Життя з валізки» Хмельницького обласного літературного музею вразила простотою й оригінальністю подачі та стала темою кулуарного обговорення. Лідером дійства був Хмельницький обласний художній музей. Його колектив запропонував кілька проектів, позначених високим професійним рівнем: музейні видання, міні-експозиція, презентація колекції творів художника Г. Верейського — все в музично-театралізованому супроводі. Крім того, його працівники влаштували міні-друкарню з виготовлення ліноритів.
Тернопільщину виданням «Образотворча спадщина Богдана Лепкого» представив обласний музей Богдана Лепкого в Бережанах. Його автори — виконувач обов’язків директора музею Наталія Стрілець і мистецтвознавець, авторка цих рядків — повернулися додому з неймовірними враженнями, збагачені досвідом, масою ідей та з відзнакою — перше місце в номінації «Міжнародне співробітництво». Відрадно, що достойне журі під головуванням директора державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олега Погорільця та в складі представників усіх музеїв-учасників належно оцінили роботу обласного музею Богдана Лепкого в Бережанах.
Загалом на форумі представили 38 різнопланових програм, що засвідчило високий професійний рівень музеїв України, цілеспрямовану і плідну працю спільноти, а також те, що така форма спілкування і навчання є найбільш продуктивною та корисною.
Наталія СОБКОВИЧ,
мистецтвознавець.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте