Cеред суцільної пелени дощів і свинцевого горизонту в день Покрови Пресвятої Богородиці над Вишнівцем раптом розсіявся туман і заголубіло чисте небо. Природа, ніби виявляючи ласку, на цей празник вирішила порадувати всіх ясною дниною. А надто учасників фестивалю патріотичної пісні, які з’їхалися до славетного палацу князів Вишнівецьких на творчі змаги.
Взагалі-то, цього дня завжди в Тернополі чи Збаражі та й Вишнівці було особливо велелюдно — червоніли козацькі жупани, підносилися вгору яскраві штандарти, гупали барабани, дзвеніли кобзи та бандури. Зі всієї України з’їжджалися представники куренів, щоб відзначити День українського козацтва, який відтепер став ще й Днем захисника Вітчизни. А з ними й духовні особи козацького душпастерства, хори, ансамблі, солісти.
На жаль, цьогоріч того «Байду», до якого ми звикли, глядачі не побачили. Чи то порох відсирів у козацьких порохівницях і січова скарбниця спорожніла, чи у високого обласного начальства сюди, як кажуть, руки не дійшли. Та й киньмо погляд на Донбас — не час до масштабних пісенних дійств. Навіть попри те, що нинішнього року славетному засновникові Запорозької Січі 500 років від дня народження. І все ж фестиваль патріотичної української пісні відбувся. Переважали місцеві колективи й окремі виконавці, хоч приїхали співаки і з Львівщини, Хмельниччини, Дніпровщини.
Гаряче зустрічали учасники свята народний вокальний ансамбль «Барви» Охтирського міського центру культури і дозвілля Сумської області. На замковому дворищі, біля імпровізованої сцени вишнівчани і гості насолоджувалися мистецтвом виконавців, які потрапили до фіналу і взяли участь у гала-концерті. А в залах палацу теж було повно відвідувачів. Привертали увагу старі живописні полотна із запасників львівських музеїв, на яких зображені персони і події, дотичні до історії Вишнівця і всього тутешнього краю. А в залі західного крила розгорнули виставку тернопільські художники. Тема все та ж: Байда, Вишнівець, козацтво. Особливо сподобалася всім колекція Олега Кіналя, який експонував серію графічних портретів українських князів. Вони молоді, дужі, в розквіті сил, без борід, лише з вусами — у звичній українській традиції. Це на московських мальовидлах вони постають перед нами старі та бородаті.
На фото: Байда — Ігор МУЗЯ з Розношинців на Збаражчині й гості з Дніпровщини — Любов ПОЛІЩУК, Любов МИМРІНА, Олександр СЕРЕДКО, Катерина КАРПИШ; на замковому дворищі — гості з Охтирки Сумської області; Денис КУНИЦЬКИЙ, Віктор ЛИПКА, Назар ГОЛОВАТЮК — козачата з Вишнівецької загальноосвітньої школи.
Фоторепортаж Василя БУРМИ
Прокоментуйте