Два десятки прихильників древньої гри з Кременецького, Збаразького, Зборівського, Теребовлянського, Борщівського, Тернопільського районів та обласного центру не злякалися застережень синоптиків про початок минулої суботи, 12 листопада, сильного циклону зі сніговіями і поривчастим вітром. Тож, як завжди, об одинадцятій ранку суддівська колегія на чолі з Ігорем Подольським запустила годинники традиційної осінньої першості зі швидких шахів серед передплатників газети «Вільне життя плюс».
Цьогорічні старти прикрасила найсильніша шахістка Тернопільщини Ольга Бабій (Калініна). Що не кажіть, а участь гросмейстера завжди свідчить про рівень турніру. До того ж, ставши переможницею, саме їй удалося порушити традицію змагань у прес-клубі «ВЖ плюс». Адже раніше гросмейстери, щоправда, чоловіки, вже мірялися силами з найсильнішими аматорами Тернопільщини. Та жодному не вдалося потрапити навіть до призової п’ятірки.
Однак сказане, звісно, не означає, що перемога дісталася Ользі без боротьби. Зі старту суперечку за лідерство разом із нею повели чоловік, майстер спорту Ігор Бабій та кандидат у майстри Богдан Мазурчак. Після завершення партій останнього сьомого туру з’ясувалося, що подружжя Бабіїв і, справді, краще за інших претендентів. Але, набравши однакову кількість очок — по шість, сильнішого між собою не виявили. Тобто, чи не водночас зі стартом природної стихії, яка в післяобідню пору для початку ненадовго випробувала всіх порцією дощу з мокрим снігом, неминуче, згідно з регламентом змагань, для визначення володаря чемпіонського титулу мав відбутися і шаховий «армагедон».
Зайве, мабуть, казати, що фінальна партія до останніх секунд тримала в надзвичайній напрузі не тільки самих претендентів, а й решту учасників, які уважно спостерігали за її перипетіями. Вдача посміхнулася Ользі Бабій, яка, маючи часу на хвилину більше, білими грала без права навіть на нічию. Третім фінішував Богдан Мазурчак, ще двоє призових місць дісталися тернополянинам Романові Цебровському і Володимирові Мельнику. А кращий результат серед ветеранів показав 85-річний Анатолій Мірошниченко!
На фото: під час змагань; лауреати турніру — у центрі Ольга БАБІЙ, крайній праворуч — Анатолій МІРОШНИЧЕНКО.
Фото Василя БУРМИ
Прокоментуйте