Ось і дочекалися прихильники біатлону свята на своїй вулиці. Вже найближчої неділі, 27 листопада, в шведському Естерсунді двома змішаними естафетами (до класичної з чотирма учасниками з минулого сезону додалася ще й одиночна — з двома) стартує перший етап Кубка світу одного з найпопулярніших зимових видів спорту сезону 2016—2017 років.
За чотирнадцять з половиною місяців до початку зимових Олімпійських ігор 2018 року в корейському Пхенчані наставники всіх без винятку національних збірних, нема сумніву, менше вдаватимуться до експериментів, а постараються максимально допомогти реалізувати свої можливості тим спортсменам, хто, на їхню думку, має непогані шанси прославити свою державу під час чергових найпрестижніших змагань сучасності.
У національній команді України серед таких і троє тернопільських стріляючих лижників. До олімпійської чемпіонки Олени Підгрушної і Дмитра Підручного приєдналася також Анастасія Меркушина. В збірній багаторазова чемпіонка і призерка юніорських світових та європейських першостей, звісно, не новачок. Та саме нині можна з упевненістю констатувати, що для 21-річної доньки відомого в біатлонному світі подружжя Ірини та Олега Меркушиних виступи в молодших вікових групах залишилися позаду. А попереду — ще набагато важчі випробування в компанії дорослих.
І за відсутності Валентини Семеренко, яка ніби то відновила підготовку, однак у стартових етапах точно не братиме участі, саме Анастасія разом з Оленою та Юлією Джимою з Іриною Варвинець входить до квартету тих, на кого словенський наставник жіночої команди Урош Велепец передусім розраховує. Не випадково з кандидатурами двох інших спортсменок, які стартуватимуть в Естерсунді, визначаться тільки після двох спринтерських гонок стартового етапу Кубка IBU, що відбудуться найближчих п’ятниці-суботи, 25—26 листопада, в норвезькому Бейтостолені.
Натомість словацький спеціаліст Юрай Санітра, якому нещодавно довірили опікуватися чоловічою збірною, особливих варіантів при виборі складу, вочевидь, не мав. Разом з незаперечними лідерами Сергієм Семеновим і Дмитром Підручним доволі міцні позиції в головній команді і в Олександра Жирного, Артема Прими, Віталія Кільчицького, Володимира Семакова. Інша справа, що перед кожним однозначно стоїть завдання підвищити власні міжнародні рейтинги. На відміну від жінок, співвітчизників-чоловіків серед призерів етапів Кубка світу побачиш надзвичайно рідко.
У складі резервістів головної команди, до речі, теж двоє наших земляків. У вже згаданому Бейтостолені на етапі Кубка IBU виступлять Марія Кручова і Віталій Труш. Окрім спринтерських гонок можуть узяти участь і в змішаній естафеті. А до програми першого етапу Кубка світу увійшли ще індивідуальна гонка, спринт і гонка переслідування. Традиційно вже останніми роками дебютні перегони триватимуть цілий тиждень і фінішують у неділю, 4 грудня.
Фото із сайту Федерації біатлону України
Прокоментуйте