Уже перший змагальний день третього уїк-енду нового біатлонного сезону змусив українських прихильників цього виду спорту забути про не надто вдалий виступ співвітчизників на старті. Повернувшись заради набуття впевненості у власних силах із змагань Кубка світу в добре знайомий Кубок IBU, 21-річна тернопільська динамівка Анастасія Меркушина без зволікань вписала своє ім’я до переліку переможців другого етапу в італійському Ріднау, який сьогодні, 8 грудня, розпочався змішаними естафетами.
Співавтором перемоги збірної України в одиночній змішаній естафеті виступив ще один талановитий молодий стріляючий лижник, на рік старший Артем Тищенко з Чернігова. Хоча заспівувачем і лідером дуету — визнали всі присутні — суджено було стати саме доньці відомого біатлонного подружжя Ірини та Олега Меркушиних. Блискуче виграла перший етап, забезпечивши партнерові 16-секундний гандикап перед найближчим з конкурентів. Така перевага, без сумніву, додала впевненості й Артемові, який і в стрільбі, і на трасі не дозволив себе наздогнати досвідченому росіянинові Олексієві Волкову.
Отак, наче змагаючись один з одним у тому, хто краще виступить, Анастасія з Артемом використали лише три запасні патрони на вісьмох вогневих рубежах (причому більша половина з 25-ти конкуруючих дуетів змушена була заїжджати на штрафне коло) і завдяки ще й відмінній швидкості на дистанції перетворили завершальний етап у виконанні Тищенка ледве на просту формальність. Адже двадцять дві секунди відриву над срібними призерами з Росії в спринтерських за біатлонними мірками перегонах — перевага більш ніж переконлива.
Натомість під час суперечки квартетів, які стартували відразу після того, як трасу привели в порядок, українці хоча і порадували не менш влучною стрільбою (всього два запасні патрони), успішним виступом похвалитися не змогли. Передусім через недостатню швидкість обох дівчат. Дев’ятнадцятирічна дебютантка Анна Кривонос із Сумщини перший етап завершили чотирнадцятою, відставши від лідера майже на дві хвилини. А досвідченіша за неї вихованка Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Марія Кручова, яка напередодні встановила особисте досягнення під час першого етапу змагань, фінішувавши в спринті десятою, покращити позицію не змогла, збільшивши відставання до трьох з половиною хвилин. Єдине, що вдалося Русланові Ткаленку з Володимиром Семаковим, підняти збірну на дев’яте місце.
У п’ятницю, 9 грудня, в словенській Поклюці спринтерськими гонками розпочнеться і другий етап Кубка світу. А ось у резервістів буде вихідний перед аналогічними дисциплінами, призначеними на суботу.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте