Вільне життя

Час підсумків і призів від Миколая

Учора, 14 грудня, Федерація легкої атлетики Тернопільської області підбила як підсумки сезону, що закінчився, так і підсумки року, що минає. На думку президента Валерія Єднака, обоє стали одними з найуспішніших у новітній історії федерації. 

Сказане передусім підтверджують досягнення спортсменів і тренерів. Участь у всеукраїнських змаганнях увінчалася завоюванням двадцяти золотих, шістнадцяти срібних і вісімнадцяти бронзових медалей. Кращі майстри «королеви» Тернопільщини взяли також участь у чемпіонаті світу серед юніорів, чемпіонаті Європи серед юнаків, чемпіонатах Європи з кросу та гірського бігу, Кубку Європи з метань, двох міжнародних матчевих зустрічах юніорів. Мова про Івана Карюка і Крістіну Поворознюк, Василя Макуха, Івана та Наталію Стребкових, Олександра Гнатюка, Тетяну Фетіскіну.

   Такі досягнення стали можливими завдяки тому, що за сприяння управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації збірні області різних вікових груп не пропустили жодних всеукраїнських стартів. За досягнуті в них успіхи найкращими серед дорослих визнані майстри спорту, чемпіон України в бігу на 3000 метрів Іван Стребков і чемпіон України в стрибках у довжину Сергій Крук. Серед молодих атлетів віком до 23-х років відзнаки удостоєна чемпіонка України в бігу на 3000 метрів з перешкодами та кросу, майстер спорту Наталія Стребкова. Найкращими легкоатлетами 2016 року також стали юніори Іван Карюк (штовхання ядра), Оксана Більчак (800 метрів) і Крістіна Поворознюк (спортивна ходьба) та Василь Макух, якому не було рівних серед юнаків (100 метрів).

У підсумковому ж рейтингу тренерів, які працюють з юніорами, молоддю та дорослими, найкращі показники в Ольги Стефанишин з Тернопільської ОДЮСШ і Михайла Васірука з ОШВСМ. А серед наставників талановитої зміни на відзнаку заслужили Галина Шмуляєва і Богдан Дуда з Тернопільської ОДЮСШ і Віра Зозуля з Тернопільської ОДЮСШ «Колос».

Наймолодші з вихованців більшості цих наставників ще перед оголошенням карантину в загальноосвітніх навчальних закладах встигли взяти участь у традиційних обласних змаганнях із легкої атлетики на «Призи від Миколая». В манежі Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка понад півтори сотні юнаків і дівчат трьох вікових груп визначили лауреатів у бігу на 60 і 300 метрів, у стрибках у довжину і висоту, в штовханні ядра.

Для багатьох ці старти стали першими такого рівня в житті. А досвідченіші зайвий раз нагадали, що старанно готуються до майбутніх всеукраїнських змагань. За продемонстровані результати варто відзначити тернопільських стрибунок у висоту Христину Яцулу і Дарію Міхеєву, бігунок Тетяну Когут, Ліану Мострянську, Зоряну Ткач із Бережан, Сніжану Танасів з Чорткова, Марію Мочук зі Зборова. А серед юнаків — Андрія Паньківа зі Зборова, тернопільців Ігоря Танасійчука і Максима Максимчука. Нарешті в секторі для штовхання ядра відзначилися Вікторія Мітюрьова, Наталія Гривняк, Дарина Мостова, Іван Павлик, Андрій Жук.

Після завершення змагань роль Святого Миколая із задоволенням виконав начальник управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації Віктор Мацикур, вручивши лауреатам грамоти, медалі і солодкі призи.

Фото з архіву Леоніда ДАХНОВСЬКОГО

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини