Вільне життя

Читали?

ЩО ПОТРІБНО УКРАЇНІ. «Прожиті три роки (після Майдану. — Д. В.) минули як десять. Головні виклики попереду. Треба навчитися протистояти агресивній риториці старих і нових популістів, які успішно мімікрують під нову хвилю. Країні потрібні не вожді, а лідери. Ті, хто зможе запропонувати не золоті гори вже завтра, а кров, піт і сльози». То думка політолога Тараса Березовця.

l l l

НАШИМ ТОВСТОСУМАМ У ПРИКЛАД. Письменниця Оксана Думанська, одна з авторок книжки «Шептицький від А до Я» каже, що найбільше її вразив аскетизм митрополита. Скажімо, він ощадливо витрачав гроші у поїздках, не замовляв таксі, подорожував третім класом, коли навідався до Канади. Він вважав, що не має права на комфорт, коли по Першій світовій війні стільки сиріт потребувало найелементарнішого. Натомість підтримував українське підприємництво, давав стипендії молодим митцям, щоб вони могли навчатися у Празі, Парижі, Кракові. Митрополит запросив до Львова Олексу Новаківського і зафундував йому малярську школу, бо був великим прихильником живопису.

l l l

А ХТО Ж МИ ТАКІ? Цікавий історичний факт нагадав Петро Масляк, учений, громадський діяч, публіцист: «Виявляється, що після війни французи стратили всіх головних колабораціоністів, які співпрацювали з німцями, а дрібніших (їх було дуже багато) засудили на 30 років з конфіскацією майна. А самі продовжували й далі вишукувати прихованих зрадників, що зачаїлися. Ось у цей період деякі «демократи», в яких у самих було рильце в пушку, підняли галас про надто жорстоке покарання колабораціоністів. На це їм один французький філософ відповів, що нація, яка не хоче карати своїх зрадників, є дебільною і нежиттєздатною, а французи до таких націй не належать. А ми? У нас в парламенті засідають відверті колабораціоністи, через яких гинуть наші хлопці на Донбасі. І нічого. У нас процвітають банки країни-агресора. І нічого. То хто ж тоді ми такі?..»

l l l

КОНТРАКТНИКІВ БІЛЬШАЄ. З початку нинішнього року контракт на службу у Збройних силах України уклали вже майже 64 тисячі осіб, з яких близько 7200 — офіцери. Число контрактників планується поступово збільшити до 80% від кількості рядового, сержантського і старшинського складу. У пріоритеті — набір молодших командирів, комплектування ЗСУ бойовими посадами у складі екіпажів та обслуг. Водночас військовослужбовців строкової служби скеровуватимуть у небойові військові частини та підрозділи забезпечення.

l l l

МАСШТАБИ ЗРАДИ. За інформацією Служби безпеки України, після анексії Криму Росією понад 1300 військовослужбовців різних підрозділів перейшли на бік окупанта. Голова СБУ В. Грицак зазначив, що ведеться реєстр цих осіб і робиться все можливе, щоб притягнути їх до відповідальності за зраду Батьківщини.

l l l

НАРОЩУЄМО ОБСЯГИ. Експорт вітчизняної продукції до країн Євросоюзу зріс на 5,2% у період з вересня минулого року до серпня поточного. А в жовтні Єврокомісія ухвалила пропозицію розширити тарифні квоти для української сільгосппродукції: меду і круп, оброблених томатів, виноградного соку, вівса, пшениці й борошна, кукурудзи та ячменю.

l l l

НЕ ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО МОСКОВСЬКА… Проблема УПЦ(МП), на думку відомого журналіста Віталія Портникова, «аж ніяк не тільки в тому, що це — московська церква. Проблема УПЦ(МП) в тому, що це — олігархічна церква. Що вона перебуває в нерозривному зв’язку зі своїми «спонсорами», які перетворили церкву з релігійної спільноти в бізнес-групу і політичне співтовариство». А заява синоду УПЦ(МП) щодо кримінального провадження проти нардепа Вадима Новинського, на думку журналіста, «це зовсім не заява церковної громади, чиї ієрархи думають про Бога і паству. Це заява групи підприємців, які намагаються захистити одного зі своїх покровителів укупі з власними інтересами».

l l l

ВЕЛИКЕ СІМЕЙСТВО НОБЕЛІВ. У Дніпровському університеті імені Альфреда Нобеля на Міжнародному Нобелівському конгресі виступив із промовою внучатий племінник Альфреда Нобеля Мікаель Нобель. Він зокрема розповів, що сімейство Нобелів наразі дуже велике — налічує близько 400 осіб. «У Альфреда було два брати — Людвіг і Роберт. Сам Альфред Нобель ніколи не був одружений, і у нього не було дітей. Мій прадід — Людвіг Нобель, тому я внучатий племінник Альфреда. Близько десяти років я очолював товариство родини Нобелів», — пояснив М. Нобель. І додав, що в цій великій родині він, напевно, єдиний, хто займається науковими дослідженнями та присвятив своє життя боротьбі за мир. За словами вченого, існує деяка помилка, що Альфред Нобель, винахідник динаміту, боровся за мир. Встановити премію борцям за мир його спонукала Берта фон Зутнер, активістка руху за мир. Вона й отримала першу Нобелівську премію миру.

l l l

ЯЛИНКА З ЧИСТОГО ЗОЛОТА. Деревце, що важить 19 кілограмів і коштує два мільйони доларів, виставили на вітрині однієї з ювелірних крамниць у Токіо. У такий спосіб відзначили 90-річчя з часу заснування популярного у Японії бренду. Населення цієї країни — майже 127 мільйонів осіб. З них 2,5 мільйона сповідують християнство. Це — третя основна релігія у цій країні (після синтоїзму та буддизму).

За інформаціями видань «Високий Замок», «Сільські вісті», RISU, «День», «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини