Вільне життя

Читали?

СУМНО, АЖ ЗА КРАЙ. «Продовження перейменувань вулиць і міст нам не допоможе. Як і проникливі розмови політиків про посилення боротьби з корупцією. Тому що вони, наші політики, зовсім не схильні до суїциду. А наші чиновники, які живуть і працюють у будинках на вулицях Петлюри і Бандери, як і раніше, вибудовують корупційні схеми. Їм насправді байдуже, де жити і працювати… Мабуть, за ними — майбутнє. Наше страшне майбутнє. Без портретів Леніна та Сталіна у чиновницьких кабінетах, але все одно страшне. Будуть вибори, і ми знову покличемо до влади цих самих або гірших. Гірке, в’язке відчуття безвиході. Невже попереду втрата державності?» То роздуми та сумні прогнози відомого правозахисника, громадського діяча, психіатра Семена Глузмана.


* * *

І ЗНОВ — ОЛІГАРХИ. Європейська рахункова палата проаналізувала використання Україною допомоги, що надавалася Єврокомісією та Європейською зовнішньополітичною службою у період із 2007-го по 2015 рік у сферах управління державними фінансами, боротьби з корупцією та в газовому секторі. Вердикт невтішний: у звіті значиться, що, незважаючи на зусилля з реформування, Україна й досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі, а олігархи продовжують тримати у своїх руках економіку, політику та засоби масової інформації.

* * *

СУДДІВСЬКИЙ МІЛЬЯРД. Згідно з електронними деклараціями за 2015 рік, судді та члени їхніх родин зберігають готівкою один мільярд 55 мільйонів 562 тисячі 917 гривень. Найбільше грошей «на руках» у судді Господарського суду Києва Вікторії Джарти — 23 328 400 гривень. Другою найбагатшою за обсягом готівки є інша суддя Господарського суду Києва — Ганна Бондаренко (13 мільйонів 120 тисяч гривень).

* * *

ЖИТТЯ ПО-НОВОМУ. Вісімдесят відсотків українців змінили свій звичний раціон харчування й або почали купувати продукти дешевших марок, або взагалі відмовилися від покупок деяких продуктів. Такі дані опитування компанії R&B. 39 відсотків опитаних стали купувати звичні продукти в менших кількостях.

* * *

ДОБРЕ БУТИ ОХОРОНЦЕМ ПРЕЗИДЕНТА. За рік служби начальник президентської охорони генерал-майор Юрій Федоров став власником чотирикімнатної квартири у Києві площею 117,5 кв. м вартістю 230 тисяч доларів. Пощастило і його тещі — Тетяні Сафоновій. У липні 2015 року вона дістала у власність 11 соток землі в місті Боярці Київської області, а вже у квітні 2016-го оформила декларацію про готовність до експлуатації на цій землі будинку площею 284 кв. м. Крім того, в листопаді 2016-го пані Сафонова купила 25 соток землі у с. Бобриці Київської області, а в червні минулого року — квартиру на 47 «квадратів» у Боярці, повідомляє «Експрес».

* * *

СПИТЬ, І СОЮЗ ЙОМУ СНИТЬСЯ. Екс-президент СРСР Михайло Горбачов допускає можливість появи в межах колишнього Радянського Союзу нової союзної держави. Про це він заявив в інтерв’ю ТАРС, приуроченому 25-й річниці розпаду СРСР. «Радянського Союзу — немає, а Союзу — так, — сказав він. — Я вважаю, що Союз новий може бути. У колишніх кордонах із тим же складом, добровільно…» Горбачов пояснив також, чому не намагався заарештувати Бориса Єльцина, Станіслава Шушкевича та Лео–ніда Кравчука: боявся, щоб не було громадянської війни.

* * *

ПЛЮС 90 МІЛЬЙОНІВ. В ООН оприлюднено доповідь про те, скільки людей живе на Землі. Отже, чисельність населення на планеті у 2016-му сягнула позначки
7 430 000 000 осіб. Торік нас було 7 340 000 000, тобто на 90 мільйонів менше. Відповідно до документа, близько 26 відсотків світового населення — діти у віці до 14 років. Нагадаємо: на 1 вересня 2016 року населення України становило 42642400 чоловік.

* * *

ЧОМУ ПОЛЬЩА ПЕДАЛЮЄ ТЕМУ ВОЛИНІ? Ось що каже з цього приводу директор Інституту національної пам’яті історик Володимир В’ятрович: «Теперішня польська влада відверто заявила, що поляки мають утримати за собою статус найбільшої жертви в історії ХХ століття. Це є головною причиною активізації теми польсько-українського конфлікту. У цьому вбачаю спробу компенсації за звинувачення поляків у антисемітизмі та участі в голокості. Через це тема Волині для поляків стає головною в історії минулої війни. Музей Другої світової війни у Гданську провів опитування і запитав, хто був головним ворогом поляків під час війни? Знаєте, хто? Українці. На другому місці — німці, на третьому — росіяни. Це приклад того, як мас-медійність історії деформує свідомість».

За інформаціями видань «Сільські вісті», «Українська правда», «Україна молода», «Експрес», «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини