Вільне життя

Іграшки «гостюють» у книгозбірні

У Тернопільській бібліотеці-музеї національної іграшки №5 для дітей підбили підсумки конкурсу «Національна іграшка руками дитини». Усіх юних учасників нагородили дипломами, їхніх наставників — подяками за роботу з обдарованими учнями. У книгозбірні також розгорнули виставку конкурсних робіт, яка діятиме до кінця грудня.

Такий захід у цій бібліотеці та й загалом в обласному центрі відбувся вперше. Його ініціатором виступила вчитель-методист Тернопільської загальноосвітньої школи №11 Алла Шушкевич, а співорганізатором став обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

mb 002Задум про конкурс виник у пані Алли невипадково. У царині народної ляльки жінка працює з 2011 року. За цей час стала майстром народного мистецтва і членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, відвідала чимало заходів. І помітила, що вкрай рідко траплялися такі дійства, на яких можна було представити роботи не тільки дорослих, а й юних митців.

— Я працюю з дітьми, в нас є програма, вони навчаються, виготовляють рукотвори, а показати їх не мають де, — пояснює пані Алла.

Аби посприяти школярам у творчому розвитку, мисткиня запропонувала провести виставку-конкурс дитячих творчих робіт у Тернопільській бібліотеці-музеї національної іграшки №5 для дітей. Колектив погодився, адже тема заходу близька книгозбірні.

— Думаю, конкурс переросте в традицію і будемо розвивати спільний проект разом з майстринями. Переможців надалі маємо намір визначати у номінаціях. Сподіваємося, що роботи призерів залишатимуться у фонді нашої бібліотеки. Цього ж разу авторські іграшки вирішили не оцінювати, щоб заохотити дітей до подальшої творчості, — розповідає завідувач бібліотеки-музею Любов Водарська.

У конкурсі взяли участь понад 50 маленьких тернополян. Вони представили рукотвори, виконані з найрізноманітніших матеріалів. Деякі діти створили не лише національні іграшки, а й забавки в інших, проте не менш цікавих техніках.

mb 010

Дванадцятирічна Олена Козак подала на виставку-конкурс ляльки-оригамі. Дівчинка займається у профільному гуртку комунального закладу Тернопільської міської ради «Станція юних техніків».

— Я зробила уже багато робіт з паперу, та чи не найбільше подобається створювати ляльки. Це дуже цікаво, складаю виріб за схемою, яку знаходжу в Інтернеті, або придумую самостійно. Починала з простої, маленької лялечки, згодом почала робити складніші. Оздоблюю ляльку різними елементами: намистинами, блискітками, стрічками, — пояснює Оленка.

А десятирічний Артем Костюк із Української гімназії імені Івана Франка подав на конкурс три рукотвори-витинанки: коника, півника та жайворонка. Хлопчик каже, що почав опановувати цю техніку ще у першому класі. Такі іграшки, пояснює, виготовити доволі просто, хоча водночас це треба вміти робити. Найтяжче працювати з дрібними деталями і приклеювати витвір. Ці вироби можуть слугувати не тільки дитячими забавками, а й оздобою, красивим атрибутом оселі.

Другий конкурс «Національна іграшка руками дитини» організатори планують оголосити у жовтні 2017-го.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини