Вільне життя

Має вулиця свою капличку

У Швейкові Монастириського району освятили нову каплицю Святого архістратига Михаїла. Швейків — красиве село на річці Коропець із населенням понад шість сотень осіб, село трьох вулиць і трьох храмових празників, які люди відзначають на честь святих Димитрія, Володимира і Михаїла. Попри це громада молиться в одному храмі УГКЦ — Святого Димитрія (парох о. Роман Бронецький), збудованому ще в 1900 році.

t55Але якось мешканець села, пенсіонер Михайло Гудима, котрий свого часу очолював місцевий колгосп, вирішив збудувати капличку на своїй вулиці. Тій, що празникує на Михайла. До храму людям з його кутка йти далеко, тож вони давно мріяли мати церквицю під боком, де могли б замовляти молебні на честь урочистих родинних подій, хрестити діток, відспівувати тих, кого Господь покличе за межу.

Торік на Михайла парафіяни освятили наріжний камінь, а цього року напередодні свята архістратига — капличку. Михайло Панькович переймався її зведенням від початку до завершення: і проектував, і працював на будові, вкладаючи в неї душу й молитву. До благої справи долучилися жертводавці: Іван Франчевський, Андрій Закревський, Микола Люшняк, Ігор Нетриб’як, Петро Гадз, родина Смалів та багато інших небайдужих людей. Листоноша Світлана Яремко телефонувала й ходила до них, стукала до кожного серця, сподіваючись на щедрість своїх краян і Божу поміч. Хтось жертвував гроші, а хтось — свій час і працю. Бо, як у народі кажуть, із крихіток купка виходить, а з краплинок — море.

Розписала іконостас теж мешканка села Марія Безущак. Марія Петрівна вже на заслуженому відпочинку. Свого часу вона закінчила Косівське училище прикладного та декоративного мистецтва, але доля склалася так, що все життя змушена була малювати… дорожні знаки. Роботи, яка затребувала б її талант і творчу натуру, не мала. І аж тепер доля всміхнулася Марії Петрівні, подарувавши нагоду розписати капличку для себе та своїх земляків.

Знайшлося у святині місце і двом древнім образам. Люди випадково знайшли їх у старій розваленій хаті, виготовили нові рами — і тепер зображення Плащаниць Спасителя і Його Пресвятої Матері прикрашають їхню нову капличку.

Фото Івана БЕЗУЩАКА

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини